Escape room na „Sołdku”! Czym jeszcze zaskoczy w wakacje Narodowe Muzeum Morskie? Zajrzyj też m.in. do Muzeum Wisły oraz do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie i do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie.

Unikatowe atrakcje, jak zjawisko prądu na statkach

W lipcu i sierpniu w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku nie zabraknie atrakcji dla letnich przybyszów – głównie tych małych. W Spichlerzach na Ołowiance snute będą opowieści o zatopionych statkach i tajemnicach pracy archeologa podwodnego. Będzie można dowiedzieć się także, jakie tajniki nawigacji poznali wikingowie i jak spędzali czas wolny od żeglugi. To jednak nie wszystko! Zachęca Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku:

Na statku-muzeum „Sołdek” rozwiązywane będą zagadki, do których poprowadzą… tajemnicze wskazówki w stylu „escape room”. – Zaproszonych gości zamkniemy w jednej z ładowni, a ich zadaniem będzie zdobycie klucza, który umożliwi na zewnątrz – mówi Przemysław Węgrzyn, szef Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie.

W Ośrodku Kultury Morskiej wakacyjnych gości czekają artystyczne zabawy… w piasku, a chętni „elektryzujących” wrażeń zmienią się w małych Edisonów badających zjawisko prądu na statkach.

W Tczewie – w tamtejszym Muzeum Wisły będzie można poznać świat dawnych rybaków i dowiedzieć się, czy… pisali wiersze, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków wykonywana będzie morska akwarela.

Źródło: Narodowe Muzeum Morskie.

W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich odbędzie się gra rodzinną i zajęcia dla seniorów. Dawne szkutnictwo i rybołówstwo, czyli zapomniane rzemiosła nie będą stanowić żadnych tajemnic!

Wszystkie zajęcia prowadzone są dla grup zorganizowanych (od 10 do 30 osób). Rezerwacja zajęć: edukacja@nmm.pl cena: 9 zł / osobę. Więcej na https://nmm.pl/2022/06/20/wakacje-2022-w-narodowym-muzeum-morskim/ – poinformował Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *