Gdańsk – Europejska Stolica Wolontariatu ‘2022. Rozpoczyna się wielkie badanie wolontariuszy oraz znaczenia ich dokonań. Weź udział w tym działaniu; pomóż poznać pełnię pracy osób, którzy za darmo, kosztem własnego wolnego czasu, robią coś dobrego dla innych

Fot. Kazimierz Netka.

Jakie jest nasze bezinteresowne zaangażowanie?

Co najbardziej zachęca ludzi do działań wolontariackich? Jakie pragną mieć z tego korzyści, a może nie liczą na jakiekolwiek wynagrodzenie? Czego należy unikać, by nie zniechęcać ludzi do bezinteresownej działalności? A ile warta jest praca wolontariuszy i jaki ma udział w tworzeniu produktu krajowego brutto i dochodu narodowego? Wiele osób chciałoby to wiedzieć, Być może dowiemy się, dzięki Gdańskowi – Europejskiej Stolicy Wolontariatu (ESW) ‘2022. Badania dotyczące tego zagadnienia przeprowadza Regionalne Centrum Wolontariatu (RCW) w Gdańsku wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku.

W ramach roku Europejskiej Stolicy Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku realizują badanie mające na celu diagnozę stanu wolontariatu w mieście Gdańsku, którego wykonawcą jest dr Magdalena Muszel – poinformował nas Tomasz Zgliński z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.  – Zwracam się także z prośbą o przesłanie poniższego formularza wolontariuszom i wolontariuszkom, którzy są zaangażowani w działania Państwa organizacji:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc45y3CXomwkE9bDZHlDunwlXXe7hslHYoMaYroTIue-YKk_w/viewform – napisał Tomasz Zgliński gdańskiego RCW.

O udział w badaniach i pomoc w tym zakresie zaapelowała również Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska Monika Chabior:

Szanowni Państwo,

W 2022 roku Gdańsk jest Europejską Stolicą Wolontariatu. W ramach programu obchodów ESW 2022 prowadzimy badanie, którego celem jest diagnoza stanu wolontariatu w Gdańsku na przykładzie trzech wybranych obszarów:

– działań na rzecz równości,

– ekologii

– wsparcia uchodźców i imigrantów

Badani są wolontariusze oraz organizacje i instytucje prowadzące współpracę w ramach wolontariatu. Badanie we współpracy z Urzędem Miejski w Gdańsku przeprowadza Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a jego wykonawcą jest dr Magdalena Muszel. Wyniki badan pozwolą nam poznać aktualne potrzeby w obszarze wolontariatu, a także posłużą nam do tworzenia programów i kierunków rozwoju wolontariatu. Prezentowane będą m.in. podczas wizyty studyjnej organizowanej we wrześniu we współpracy z partnerami z Europejskiego Centrum Wolontariatu, a także w publikacji podsumowującej rok Europejskiej Stolicy Wolontariatu w Gdańsku.

Z uwagi na znaczenie badania dla rozwoju wolontariatu w Gdańsku, proszę Państwa o wzięcie udziału w prowadzonym badaniu oraz udzielenie dr Magdalenie Muszel informacji niezbędnych do sporządzenia diagnozy. W przypadku ewentualnych pytań dotyczących realizacji badania proszę o kontakt z Pełnomocniczką Prezydent Gdańska ds. Europejskiej Stolicy Wolontariatu Moniką Popow: monika.popow@gdansk.gda.pl – napisała Monika Chabior – zastępczyni Prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *