Gdyńskie rowery towarowe – rowery cargo

Na zdjęciu: Mieszkańcy Gdyni mogą korzystać z różnych modeli rowerów towarowych Fot. Jerzy Uklejewski

Gdyńscy przedsiębiorcy i instytucje oraz jednostki miejskie mogą wypożyczać rowery towarowe tzw. bagażówki z przyczepkami, a teraz takie nietypowe rowerowe pojazdy są już dostępne dla mieszkańców!

To ekologiczny środek transportu! Każdy z mieszkańców może przetestować go osobiście, wypożyczając bezpłatnie rower aż na tydzień w kilku punktach, m.in. w bibliotece w Przystani Opata Hackiego 33 oraz w Urzędzie Miasta przy ul. 10 Lutego. To pilotaż realizowany jest w ramach projektu CityChangerCargoBike, współfinansowany ze środków Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Rowery towarowe są idealnym rozwiązaniem do szybkiego przemieszczania się po mieście w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu. Rowery cargo zdążyły już sprawdzić się w miejskich warunkach, a teraz, dzięki wypożyczalni, przetestują je również sami mieszkańcy.

Chęć wypożyczenia należy zgłaszać wypełniając formularz rezerwacyjny na stronie bit.ly/rowercargogdynia. Pracownicy odpowiedzialni za użyczanie rowerów skontaktują się w sprawie dostępności rowerów i ustalenia szczegółów wypożyczenia. Na miejscu wypełniany jest protokół wypożyczenia, a regulamin znajduje się pod adresem: bit.ly/wypozyczalniaCCCB. Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia roweru jest posiadanie Karty Mieszkańca Gdyni lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

Na zdjęciu: Mieszkańcy Gdyni mogą korzystać z różnych modeli rowerów towarowych Fot. Jerzy Uklejewski

Mieszkańcy mogą skorzystać z rożnych modeli rowerów towarowych. Dostępne są dwukołowe Urban Arrow Family oraz trzykołowe Babboe Big E. Oba modele posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty. Do czego można wykorzystać je podczas tygodniowego wypożyczenia? Rowerem można na przykład przewozić dzieci – w niektórych typach nawet do 4 osób i do 100 kilogramów! Warto dodać, że rower Babboe jest też przystosowany do przewozu psów.

– Rowery sprawdziły się na przykład przy przewożeniu ładunku na kilkukilometrowych dystansach. Wspomaganie elektryczne bardzo pomaga przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Do tej pory korzystały z niego firmy przewożące towar między restauracjami, były też dostawy paczek, kwiatów, naprawdę szerokie spektrum zastosowania. – powiedziała Agata Lewandowska z gdyńskiego Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.

Informacje na temat wypożyczalni można uzyskać pod adresem mailowym rowercargo@gdynia.pl oraz dzwoniąc pod numer 58 785 14 24. Więcej także na stronie internetowej www.mobilnagdynia.pl/rowercargo. Realizacją projektu z ramienia Urzędu Miasta Gdyni zajmuje się Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.

(JU)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *