Jak się ustroić do ślubu?

XIII Targi Ślub i Wesele

Białe suknie, czarne myśli…

Tłumy waliły na XIII Targi Ślub i Wesele. Dwudniowa impreza 23-24 stycznia (sobota – niedziela) zgromadziła w hali gdańskiej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego, ponad 180 wystawców.

Fot. W+éodzimierz Amerski 024(Fot. 24)

Wśród gości, po wykupieniu biletu w cenie 15 zł za wstęp, przeważały młode pary, przy czym panowie zainteresowani byli przygotowywaniem drinków, a panie wyborem sukni ślubnej. Większość damskich manekinów – nie wiedzieć czemu – była bez głów, zatem uwaga łatwiej skupiała się na kroju sukien.

Fot. W+éodzimierz Amerski 021

Z katalogu targowego można było się dowiedzieć od Gabriela Jażdżewskiego, właściciela firmy Gustowne Wesele, że wiele z młodych panien w 2016 roku zdecyduje się na dwuczęściowe suknie ślubne. Zobaczymy też długie rękawy i dekolty na… plecach. Warto pamiętać, aby suknia była dobrze dobrana do sylwetki panny młodej.

Fot. W+éodzimierz Amerski 072

Manekiny z białymi sukniami dla panny młodej były bez głów, ale za to dla pana młodego manekiny prezentujące garnitury owszem miały głowy, ale – też nie wiedzieć czemu – były czarne jak smoła. Być może panny młode istotnie tracą głowę przy podejmowaniu decyzji wyjścia za mąż, zaś ich wybrańcy mają w głowach czarne myśli, przed wypowiedzeniem na ślubnym kobiercu ostatecznego „tak, zgadzam się”.

Fot. W+éodzimierz Amerski 058

Oddzielny temat, to damskie głównie białego koloru szpilki, w których trzeba się trochę pomęczyć. Panowie mają na płaskim obcasie buty i nie zdają sobie sprawy ile cierpień przechodzą podczas ślubu i wesela ich wybranki serca.

Fot. W+éodzimierz Amerski 055

Na ślubie i weselu istotnymi są dodatki i dekoracje kwiatowe. W ocenie florystki Ewy Małolepszy z Gdyni, począwszy od bukietu panny młodej, który przecież wyraża jej charakter, poprzez wianki i butonierki, a na reszcie dekoracji kończąc, ślubna florystyka stanowi tzw. kropkę nad „i”. Istotnym jest to, że kwiaty nadają całemu wydarzeniu ślubnemu i weselnemu niepowtarzalny charakter.

Fot. W+éodzimierz Amerski 029

Coraz powszechniej do poprowadzenia wesela angażuje się wodzireja, którego zadaniem jest dobrze rozbawić wszystkich gości.

Fot. W+éodzimierz Amerski 026

Atrakcję weselną – jako nowość – ma stanowić foto budka śmiechu, przed którą wszyscy weselni goście mogą sobie porobić w dowolnych przebraniach zdjęcia. Ich wydruk trwa zaledwie kilkanaście sekund i można z nich wykonać pamiątkowy album.

Fot. W+éodzimierz Amerski 082

Za swego rodzaju targową nowość można też uznać ofertę ekspresowego wykonania karykatur weselnym gościom, co też może stanowić swoistą pamiątkę. Zwłaszcza tych karykatur wykonanych po północy lub nad ranem.

Fot. W+éodzimierz Amerski 096

Targom towarzyszyły pokazy ślubnej mody.

Fot. W+éodzimierz Amerski 023

Do wygrania wśród licznych gości było ponad 100 nagród, w tym m.in. suknie ślubne, garnitury, pakiety pobytowe w ekskluzywnych hotelach, pakiety SPA, sesje fotograficzne, a nawet złoty pierścionek, z pewnością na szczęście. Losowania odbywały się co godzinę. Single płaciły po 15 zł, a pary narzeczeńskie wchodziły na targi za 25 zł, oszczędzając tym samym aż… 5 zł.

Wła-49 (amerski49@wp.pl)

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *