Jest praca dla polskich wolontariuszy w Łotwie. Wymagania: znajomość kultury polskiej, zainteresowanie jeździectwem, chęć do nauki, komunikatywność.

Na zdjęciu: Portret koni z Wielkopolski. Słynnym malarzem polskich wierzchowców był Juliusz Kossak. Fot. Kazimierz Netka.

Wolontariat europejski na Łotwie.

Centrum Zasobów NGO w Jēkabpils, w Łotwie, poszukuje 2 wolontariuszy z Polski do pracy w Towarzystwie „Rodacy” oraz w organizacji jeździeckiej „Ūsiņš”.

Praca odbywać się będzie na podstawie projektu wolontariatu europejskiego EVS (European Voluntary Service), który już jest zaakceptowany i uwzględnia pokrywanie kosztów podróży wolontariuszy, zakwaterowania i utrzymania. Ponadto przewidywane jest kieszonkowe w wys. 90 EUR – wynika z informacji, które przekazał nam Paweł Żaboklicki – sekretarz generalny Związku Miast Bałtyckich.

Wolontariusz w Towarzystwie „Rodacy” http://www.rodacy.lv/pl/index w okresie 1 lutego 2018 – 31 stycznia 2019, będzie miał następujący zakres obowiązków: promocja rozwoju polskiej kultury w Jekabpils; informowanie o działalności na stronie www; doradztwo w zakresie nauki języka polskiego; wsparcie zajęć grupy tanecznej „Rosa”; wsparcie zajęć grupy wokalnej „Rodacy”; organizacja zajęć/warsztatów/obozów dla dzieci i młodzieży; uczestniczenie w pracach przy tłumaczeniu i redakcji dokumentów.

Towarzystwo poszukuje wolontariuszy z dobrą znajomością języka polskiego zainteresowanych polską kulturą. Pierwszeństwo mają osoby z umiejętnością komunikacji z dziećmi i młodzieżą, znajomością polskich tańców ludowych. Mile widziane są również osoby grające na instrumentach i zainteresowane etnografią.

Organizacja zapewnia pracę w środowisku międzynarodowym, oferuje wsparcie i swobodę przedstawiania swoich pomysłów, możliwość rozwoju osobistego oraz wpływu na życie lokalnej społeczności.

Wolontariusze, zainteresowani pracą w okresie 1 kwietnia 2018 – 31 marca 2019, w organizacji jeździeckiej Ūsiņš, znajdą więcej informacji na stronie internetowej: https://www.facebook.com/stallisusins/ . Oto zakres obowiązków: wsparcie na obozach jeździeckich, pomoc w promocji jazdy konnej, praca przy zwierzętach, nauka jazdy konnej, pomoc w codziennych pracach organizacji. Mile widziane własne pomysły i inicjatywa.

Wymagania: miłość do koni, zainteresowanie jeździectwem, chęć do nauki, komunikatywność, pozytywne myślenie, kreatywność, dobra forma fizyczna; gotowość do życia na wsi (Jēkabpils jest oddalone 13 min jazdy samochodem).

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie http://europa.eu/youth/volunteering/organisation/937605493_pl . Wiadomości na ten temat udziela także Ieva Bagata, nvoresursi@inbox.lv , https://www.facebook.com/jekabpilsnvo/

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *