Największe wydarzenie edukacyjne w regionie – 2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 – zaczynają się już we wtorek, 5 marca. organizatorzy spodziewają się ponad 8000 uczniów z Pomorza i 100 wystawców z całej Polski . Miejsce: AmberExpo, w Gdańsku

Na zdjęciu: Otwarcie I EduOffshoreWind. Fot. Kazimierz Netka.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: „ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI!”

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w czasie, którego młodzież spotka się z przyszłymi pracodawcami z sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Drzwi hali AmberExpo w Gdańsku otwierają się dla odwiedzających o godz. 9.00 – zachęca Anna Drozd z AmberExpo:

Oficjalne otwarcie targów w obecności Mieczysława Struka – marszałka województwa pomorskiego oraz Aleksandry Dulkiewicz – prezydentki Gdańska odbędzie się na scenie młodzieżowej o godz. 10:00.

WYJĄTKOWY PROGRAM EDUKACYJNY O TEMATYCE OFFSHORE WIND W SZKOŁACH

EDU OFFSHORE WIND to dwudniowe wydarzenie finałowe poprzedzone wielomiesięcznym programem edukacyjnym prowadzonym w ponad 125 szkołach ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Program dotyczył zarówno merytorycznych aspektów budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku jak i niezbędnych kompetencji do podjęcia pracy z branży.

Zeszłoroczne targi zgromadziły ponad 5000 uczniów szkół średnich i ponad 75 wystawców z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy. Tegoroczna frekwencja zapowiada się rekordowo. W tym roku organizatorzy liczą na ponad 8000 uczniów z całego regionu Pomorza i 100 wystawców z całej Polski.

WOLONTARIUSZE NA PLAN

W tegorocznym wydarzeniu nieocenioną pomocą będzie ponad 100 wolontariuszy, których zadaniem będzie przeprowadzenie poszczególnych grup wyznaczoną ścieżką przez wszystkie stoiska, wystawione eksponaty, towarzyszące krótkie, dynamiczne prezentacje na scenie młodzieżowej oraz warsztaty z kompetencji miękkich.

KONFERENCJA POMORSKIEJ PLATFORMY OFFSHORE

Równolegle do wydarzeń targowych odbywać się będzie spotkanie Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku z wieloma ciekawymi panelami i dyskusjami. Zostanie podpisane Porozumienie Pomorskiego Partnerstwa na rzecz Umiejętności w ramach EU Pact for Skills, który ma na celu wspieranie organizacji publicznych i prywatnych w podnoszeniu i zmianie kwalifikacji, aby mogły one rozwijać się dzięki zielonej i cyfrowej transformacji (5 marca, godz. 14.30, sala na piętrze).

NOWOŚCI 2. EDYCJI EDU OFFSHORE WIND 2024

Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele nowości w tym między innymi:

– Wyspę Transformacji Energetycznej – prezentującą różne źródła energii odnawialnej.

– strefę Job Truck, czyli miejsce umożliwiające prezentację programów praktyk, staży oraz ofert pracy. Centralnym punktem jest FOOD TRUCK służący jako JOB WALL, na którym wystawcy mogą prezentować swoje oferty. Dodatkowo, strefa wyposażona jest w mini stoiska oraz miejsce relaksu z kanapami i stolikami, gwarantujące komfortowe warunki do rozmów rekrutacyjnych i wymiany informacji.

– Bardzo ciekawym punktem tegorocznej edycji będzie Innowaton Baltic Challenge by Starter, czyli 2-dniowe wydarzenie, którego główną nagrodą będzie wyjazd studyjny do Brukseli. Zadaniem młodzieży będzie wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dla branży morskiej.

– W trakcie targów będzie można zobaczyć również wielkogabarytowe eksponaty takie jak: boję oceaniczną, dzięki której możliwe jest zdalne zbadanie parametrów wody, symulator statku CTV czy Toyotę Mirai – elektryczne auto zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

W tym roku organizatorzy wraz z partnerem jakim jest HEVELIANUM zdecydowali się poszerzyć swoją ofertę dla najmłodszych. Specjalnie dla nich powstała Strefa EduYOUNG na Górze Gradowej. Będzie to wydarzenie towarzyszące dedykowane dla uczniów klas 4 – 8, w trakcie którego odbywać się będą warsztaty i interesujące pokazy interaktywne.

Wśród wystawców są zarówno przedstawiciele branży offshore wind, centra szkoleniowe GWO, podmioty reprezentujące usługi badawcze, uczelnie i szkoły wyższe, jak również sektor energetyczny.

Na wydarzenie można się jeszcze zarejestrować!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny dla uczniów w grupach zorganizowanych, rodziców oraz studentów a także przedstawicieli mediów. Obowiązuje rejestracja online dostępna pod linkiem Odwiedzający – EduOffshoreWind – Edukacyjne Targi Kariery

Partnerami głównymi wydarzenia są: Samorząd Województwa Pomorskiego i miasto Gdańsk. Partnerem strategicznym jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Inicjatorami wydarzenia są: Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku oraz Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi. Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A., Rumia Invest Park Sp. z o.o., Co-Made Sp. z o.o, oraz Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energetyki Morskiej.

Po więcej informacji oraz szczegółowy program, zapraszamy na stronę wydarzenia: www.eduoffshorewind.pl oraz profile społecznościowe LinkedIn , Facebook , YouTube, Instagram – poinformowała Anna Drozd z AmberExpo.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *