Nowa atrakcja kulturowo – naukowo – turystyczna powstaje na Pobrzeżu Słowińskim, w Łebie. Narodowe Muzeum Morskie przygotowuje tam wystawę, w budowanym Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego. Zaprasza na konsultacje społeczne w tej sprawie

Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Koło ratunkowe z Gdańska – stolicy Żuław i województwa pomorskiego – podane Słowińcom, wymazywanym z historii

Dyrekcja Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, które pozwolą wpłynąć na kształt i treść przyszłej wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie. Swoje uwagi, sugestie oraz propozycje zmian będzie można przekazać osobiście 7 grudnia 2023 r. podczas otwartego spotkania w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie, aleja Świętego Jakuba 25 lub już teraz za pomocą adresu e-mail: konsultacje@nmm.pl – poinformował Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Oto ciąg dalszy:

Zróbmy to razem!

Budowane Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie będzie miejscem, które dzięki eksponatom połączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ekspozycja będzie odkrywać tajemnice Bałtyku, zadziwiając, ucząc i bawiąc jednocześnie. Konsultacje społeczne mają realny wpływ na powstanie niezapomnianej wystawy stałej prezentującej zagadnienia związane z archeologicznymi badaniami podwodnymi prowadzonymi przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz prezentacją tematyki szeroko rozumianego rybołówstwa.

Źródło ilustracji: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Przyjdź na spotkanie w Łebie!

Podczas otwartego spotkania pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego przybliżą aktualny stan pracy przy budowie, harmonogram kolejnych etapów oraz ogólny zamysł tworzonej wystawy i przyszłej funkcji nowego oddziału. Przewidziano również dyskusję, podczas której będzie można wnieść uwagi, propozycje zmian oraz przedstawić własne pomysły. Spotkanie to okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za projekt. Wydarzenie zaplanowano 7 grudnia w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec, aleja Świętego Jakuba 25. Początek o godz. 17.00

Weź udział w konsultacjach online

Mówi Szymon_Kulas – zastępca dyrektora NMM:

Źródło nagrania: Narodowe Muzeum Morskie (NMM) w Gdańsku.

Zbieranie uwag, wniosków i sugestii dot. planowanej wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie odbywa się także w formie elektronicznej poprzez e-mail: konsultacje@nmm.pl . Pod tym adresem można przesyłać swoje opinie, propozycje i komentarze związane z powstającą wystawą. Wszystkie przesłane sugestie zostaną starannie rozpatrzone i pomogą wpłynąć na ostateczny kształt wystawy. Im więcej osób weźmie udział w konsultacjach, tym bardziej różnorodna i bogata będzie baza informacji, którą muzeum będzie miało do dyspozycji – zachęca Łukasz Grygiel – specjalista ds. kontaktów z mediami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *