Święty Dominik zaprasza do Gdańska, a Międzynarodowe Targi Gdańskie  przygotowują miejsca do pokazania najatrakcyjniejszych ofert, nie tylko dla turystów. Już za nieco ponad miesiąc zacznie się 761 Jarmark Świętego Dominika

Źródło ilustracji: Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Skarby i atrakcje w unikatowych domkach

#LatoSieOdbędzie, a w Gdańsku lata nie wyobrażamy sobie bez Jarmarku Świętego Dominika! Udany jarmark to pełen rozmaitości, a to zapewnić mogą kupcy, rzemieślnicy, kolekcjonerzy czy artyści. Międzynarodowe Targi Gdańskie – organizator Jarmarku św. Dominika – zapraszają wystawców do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu – poinformował Bartosz Tobieński – Rzecznik Prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich:

Gdzie #Dawniej spotyka się z #Teraz – poznaj wszystkie kolory życia!

Zapraszamy serdecznie wystawców do udziału w Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, który zaplanowany jest w dniach 24.07-15.08.2021. To jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez plenerowych o charakterze handlowo – rozrywkowym, odbywająca się na terenie Głównego Miasta. Mimo pandemii, w 2020 roku Jarmark odwiedziło niemal półtora miliona osób.

Źródło ilustracji: Międzynarodowe Targi Gdańskie

– Jak co roku, główną rolę w wydarzeniu odgrywają kolekcjonerzy, strefy rzemiosła, artystów, regionalnych artykułów spożywczych oraz gastronomia. Podkreślanie regionalnych marek i rękodzieła jest nadrzędnym przesłaniem naszego wydarzenia. Do dyspozycji Państwa oddajemy profesjonalną infrastrukturę w postaci nowoczesnych drewnianych domków, wykonanych z trwałych, estetycznych materiałów. Domki nawiązują do lokalnej stylistyki, wyposażone są w alarmy i urządzenia umożliwiające doprowadzenia mediów tj. prądu i wody – informuje Dariusz Słodkowski – szef projektu Jarmark św. Dominika. „Stawiamy na jakość, a nie na ilość, stąd zwracamy szczególną uwagę na selekcję proponowanego asortymentu.” – dodaje Słodkowski.

Wszelkie informacje o Jarmarku, w tym o jarmarkowych uliczkach, link do zgłoszenia, cennik oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie: Zgłoszenie i warunki udziału.

Zainteresowani udziałem powinni się ZAREJESTROWAĆ i dokonać ZGŁOSZENIA. Należy też załączyć zdjęcia asortymentu w zgłoszeniu elektronicznym lub przesłać na adres: biuro.jarmarku@mtgsa.com.pl

Ważne!
O przyjęciu zgłoszenia i przydziale miejsca decyduje rodzaj asortymentu, oryginalność oferty oraz dostępność powierzchni. Organizator przydziela miejsca zgodnie z zakresem tematycznym ulic. Zawarcie umowy następuje po otrzymaniu przez Państwa potwierdzenia zgłoszenia uczestnictwa i terminowym uregulowaniu wpłat.

Gwarantujemy we współpracy z Państwem wdrożenie wszystkich niezbędnych procedur związanych z bezpieczeństwem w obliczu COVID-19. Do zobaczenia na Jarmarku św. Dominika, gdzie #Dawniej spotyka się z #Teraz, i tylko tu poznasz #WszystkieKoloryŻycia! – zachęca Bartosz Tobieński – Rzecznik Prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Jarmark Świętego Dominika ma wielowiekową tradycję. Jego powołanie wiąże się z odpustem Świętego Dominika, przypadającym 4 sierpnia. Pierwszy taki jarmark odbył się w 1260 roku. Organizowali go Dominikanie, którzy również teraz zapewniają Jarmarkowi unikatową, wspaniałą , wzniosłą atmosferę. Kościół pod wezwaniem Św. Mikołaja w Gdańsku staje się centrum duchowym tego wydarzenia.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.