VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów, przeprowadzane przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Wybrano zawodników finałowych. Kto najatrakcyjniej przedstawi przydzielone mu województwo?

Na zdjęciu: Oryginał XV-wiecznej Biblii z drukarni Gutenberga – jednej z pierwszych ksiąg drukowanych metodą przemysłową. Znajduje się w Muzeum Diecezjalnym, w Pelplinie, na Kociewiu. Fot. Kazimierz Netka.

Odkrywanie mało znanych miejsc i wiążących się z nimi interesujących, niezwykłych historii

– Z radością informujemy, że wyłoniono uczestników VII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów – poinformowała Beata Jabłonowska – Starszy Specjalista, Biuro Rzecznika Polskiej Organizacji Turystycznej. – Zakończył się pierwszy etap konkursu i kapituła powołana przez Polską Organizację Turystyczną spośród nadesłanych zgłoszeń wytypowała szesnastu najbardziej pomysłowych i oryginalnych Youtuberów, którzy będą reprezentować jedno z przypisanych im województw. W maju każdy z nich przygotuje materiały wideo oraz publikacje w mediach społecznościowych, które ukażą atrakcje wybranych zakątków kraju. Wszystkie treści złożą się na relację z podróży po danym regionie Polski.

– Cieszę się niezmiernie, że VII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów spotkały się z tak dużym zainteresowaniem pasjonatów podróżowania. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy szesnaście kanałów podróżniczych, których twórcy przedstawili najciekawsze pomysły na zaprezentowanie naszego pięknego kraju w mediach społecznościowych. Każdemu z nich zostanie przydzielone województwo, na temat którego przygotują i opublikują materiał pokazujący specyfikę i najlepsze atrakcje danego obszaru. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie, a możliwości ich poznawania są nieograniczone – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Kto został wybrany? Kto wyruszy w podróż i weźmie udział w VII Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów? Oto lista 16 uczestników:

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE – Amazing Poland Trip

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE – Drzemesio Travel Blog

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE – MyNaSzlaku

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE – Ahoj Przygodo

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE – Niezwykłe Miejsca w Polsce

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE – Pora na Wycieczkę

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE – TraveLOVE

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE – Slow Travel Polska

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE – 2rowery

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE – Paweł Hulajnoga

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE – Nauka w plecaku

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE – Aktywni w podróży

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE – Kamil Mąkosza

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE – Szalone Walizki

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE – A chodźże na pole!

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE – EndlessTravel

Serdeczne gratulujemy wybranym zawodnikom, a także dziękujemy pozostałym, którzy zgłosili się do konkursu. Życzymy udanej podróży i sukcesów w drugim etapie Mistrzostw oraz czekamy na wyjątkowe relacje z podróży!

To już siódma edycja Mistrzostw, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności podróżniczo – blogowej. Dla nas, odbiorców takich treści, to również możliwość poznania nieodkrytych miejsc i ciekawych historii, które się z nimi wiążą, a także przewodnik, który rzuca światło na nowe kierunki krajoznawczych eskapad.

Informacje dotyczące konkursu oraz relacje z podróży poszczególnych uczestników dostępne będą na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/ – poinformowała Beata Jabłonowska – Starszy Specjalista, Biuro Rzecznika Polskiej Organizacji Turystycznej.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *