W samym sercu Gdyni powstanie hotel Mövenpick. W tym celu Accor rozpoczyna współpracę z Grupą Allenort, która wybuduje ten obiekt. Projekt zabudowy centralnej części Skweru Kościuszki został wyłoniony w trybie konkursowym po wnikliwej analizie prac wielu kandydatów. Otwarcie w 2026 roku

Na ilustracji: Movenpick Gdynia – wizualizacja. Źródło: Realizatorzy przedsięwzięcia.

Celem inwestorów jest stworzenie nowego centrum miasta i oddanie mieszkańcom Gdyni przyjaznej dla ich życia infrastruktury wypoczynkowej

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie i Grupa Allenort podpisały umowę dotyczącą zarządzania przyszłym kompleksem hotelowo – usługowym w Gdyni. Planowana inwestycja, reprezentująca standard marki Mövenpick, powstanie w samym centrum miasta, nad morzem, w najbardziej reprezentacyjnej części Gdyni. Dla turystów i gości biznesowych obiekt ten zaoferuje wysokiej jakości usługi hotelowe w 176 pokojach, bogatą ofertą gastronomiczną, sale konferencyjno – bankietowe, SPA z basenem i gabinetami zabiegowymi oraz podziemny parking. W procesie doradztwa biznesowego Inwestora wspierała firma doradcza HIDA – wynika z informacji, które przekazały Agnieszka Kalinowska – Senior Manager Media Relations & PR Poland & Eastern Europe w Grupie Accor, Katarzyna Tokarska – Brand & Marketing Manager w firmie Hida i Jagoda Satkiewicz – Junior PR Consultant w 38 Content Communication. Oto ciąg dalszy:

Dzięki podjętej współpracy, Accor zwiększa ambitne portfolio szwajcarskiej marki premium w Polsce. Wspólnie z grupą Allenort z wieloletnim doświadczeniem w branży medycznej, sieć otworzy pierwszy hotel Mövenpick w Gdyni jako część kompleksu usługowego.

Na zdjęciu: Patrick Mendes, CEO Europe & North Africa Accor – Premium, Midscale & Economy i dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.

– Grupa Allenort otwiera się na hotele. Po niemalże 20 latach aktywnej działalności w sektorze medycznym, spółka stawia przed sobą nowe wyzwanie klasy premium – duży luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni. Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i oddanie mieszkańcom Gdyni przyjaznej dla ich życia infrastruktury wypoczynkowej – powiedział dr Grzegorz Goryszewski – Prezes Grupy Allenort. – Stawiamy na Accor – to wyjątkowe miejsce i dlatego trzeba je oddać najlepszym specjalistom w zarządzanie. Projekt zabudowy centralnej części Skweru Kościuszki został wyłoniony w trybie konkursowym po wnikliwej analizie prac wielu kandydatów.

Na ilustracji: Movenpick Gdynia – wizualizacja. Źródło: Realizatorzy przedsięwzięcia.

Na zlokalizowany przy alei Jana Pawła II 13 kompleks złożą się dwa połączone nadziemnym pasażem budynki Mövenpick Hotel Gdynia z 176 pokojami oraz apartamenty Waterhall Residence.

W Mövenpick Hotel Gdynia, wyposażonym w podziemny parking zaplanowano miejsce dla dwóch restauracji, sky baru, centrum konferencyjnego o łącznej powierzchni 460 mkw. oraz strefy spa z krytym basenem i gabinetami zabiegowymi.

Na zdjęciu: Patrick Mendes, CEO Europe & North Africa Accor – Premium, Midscale & Economy i dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.

– Lokalizacja i charakter nowego obiektu doskonale korespondują z wizją hotelarstwa promowanego przez markę Mövenpick, która wywodzi się z tradycji szwajcarskiej gościnności. Budowany przez naszego partnera kompleks hotelowo-rezydencyjny z wdziękiem nawiązuje do architektonicznej tożsamości Gdyni i bez wątpienia stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nadbrzeża. Jestem przekonany, że Mövenpick Hotel Gdynia przypadnie do gustu licznie odwiedzającym Trójmiasto podróżnikom z całego świata – powiedział Jacek Stasikowski, Dyrektor ds Rozwoju Accor w Polsce.

Mövenpick Hotel Gdynia zajmie działkę położoną w pierwszej linii brzegowej, przy reprezentacyjnym skwerze Kościuszki – u wejścia na Molo Południowe, przy którym zacumowano żaglowiec Dar Pomorza i niszczyciel ORP Błyskawica. Tuż obok znajdują się Marina Gdynia oraz plaża miejska. Tym samym nowy hotel dołączy do najatrakcyjniej położonych inwestycji tego typu na całym polskim wybrzeżu. Bryła zaprojektowanego budynku jest ukłonem w stronę najlepszych wzorców architektonicznych Gdyni, której wczesnomodernistyczne centrum zostało na początku tego roku oficjalnie zgłoszone jako polski kandydat do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– Nie możemy się doczekać chwili, gdy Mövenpick Hotel Gdynia przyjmie pierwszych gości. Nasze obiekty doskonale wpiszą się w modernistyczny krajobraz miasta oraz wyjdą naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych podróżników i mieszkańców. Dzięki współpracy z grupą Accor nie tylko zaoferujemy usługi na światowym poziomie, lecz także wdrożymy wypracowane przez naszego partnera rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodał dr Grzegorz Goryszewski – Prezes Grupy Allenort.

Na zdjęciu: Patrick Mendes, CEO Europe & North Africa Accor – Premium, Midscale & Economy i dr Grzegorz Goryszewski Prezes Grupy Allenort. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA.

Nowo wybudowany Mövenpick Hotel Gdynia zgodnie z planem przywita pierwszych gości już w 2026 roku. Mövenpick to należąca do grupy Accor marka premium, znana ze zrównoważonego podejścia do wypoczynku i doskonałej oferty gastronomicznej, której portfolio obejmuje obecnie ponad 110 obiektów na świecie – zarówno miejskich hoteli, jak i kurortów zlokalizowanych w topowych lokalizacjach turystycznych. Wywodząca się ze Szwajcarii marka coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w Polsce.

###

O ACCOR

Accor to wiodąca na świecie grupa hotelarska oferująca usługi w ponad 110 krajach w 5 500 obiektach, 10 000 lokalach gastronomicznych, ośrodkach wellness i elastycznych miejscach pracy. Grupa posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów hotelarskich w branży, obejmujący ponad 40 marek hotelowych, od luksusowych po ekonomiczne, a także Lifestyle wraz z Ennismore. Accor jest zaangażowany w podejmowanie pozytywnych działań w zakresie etyki i uczciwości biznesowej, odpowiedzialnej turystyki, zrównoważonego rozwoju, działań na rzecz społeczności lokalnej oraz różnorodności i integracji. Założona w 1967 roku spółka Accor SA ma siedzibę we Francji i jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym (Ticker: ACCYY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.group.accor.com lub śledząc na TwitterFacebookLinkedIn, Instagram i TikTok

O INWESTOR/O AFFILIATE PROJECT SP. Z O.O. – ALLENORT POLAND

Początki Allenort sięgają 1991 roku, gdy jej założyciel i obecny prezes dr Grzegorz Goryszewski rozpoczął w Stanach Zjednoczonych realizację pierwszych projektów łączących biznes i medycynę. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 2005 roku, kiedy do dra Goryszewskiego dołączył dr Marek Szufladowicz. Współpraca zaowocowała utworzeniem sieci klinik i szpitali kardiologicznych i kardiochirurgicznych na terenie kraju. Kolejne wyzwania Allenort to radiochirurgia i stworzenie pierwszego w Polsce Centrum GammaKnife, oraz pierwszego w kraju Pełnoprofilowego Prywatnego Szpitala Psychiatrii i współdziałającej z nim sieci psychiatrycznych klinik ambulatoryjnych. Obecnie Allenort jest Funduszem angażującym się w przedsięwzięcia medyczne i pozamedyczne wykorzystujące nowoczesne technologie, nowe procedury i osiągnięcia współczesnej medycyny. Poza działalnością medyczną Allenort prowadzi również inne projekty inwestycyjne, głównie w obszarze nowoczesnych technologii, a także poszerza swoje portfolio na rynku nieruchomości i budowaniu infrastruktury publicznej.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *