Waplewo Wielkie, woj. pomorskie. II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki  2020. Wielkie święto producentów żywności, w piątek, 18 września 2020 roku, po południu

Źródło ilustracji: Elewarr.

Planowane jest podsumowanie ostatnich 5 lat rozwoju polskich obszarów wiejskich

Źródło ilustracji: Elewarr

W piątek 18 września 2020 r. w Waplewie Wielkim, województwo pomorskie, powiat sztumski, gmina Stary Targ odbędzie się II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020. Patronatu Honorowego udzielił temu wydarzeniu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który potwierdził swoją obecność w Waplewie Wielkim – poinformował nas przedstawiciel organizatorów tych Dożynek, Hubert Grzegorczyk z firmy ELEWARR Sp. z o.o. Oto ciąg dalszy komunikatu:

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 to przede wszystkim święto rolników, hodowców i innych producentów rolnych. Organizowany jest on w Waplewie Wielkim, miejscowości, która jest typowo rolnicza, gdzie większość mieszkańców żyje z uprawy zbóż i hodowli zwierząt. Celem Dożynek Elewarru jest podziękowanie wszystkim, tym, którzy podejmują trud pracy na roli, a także promocja polskiego rolnictwa. Podczas wydarzenia wskazane zostaną także sukcesy na wsiach, dokonane w ostatnich 5-ciu latach funkcjonowania polskiego rządu, a także inne rozwiązania społeczne, dzięki którym lepiej żyje się wielu rolniczym rodzinom.

 

Źródło ilustracji: Elewarr

W październiku 2019 roku w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim odbył się I Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr. Na tamto wydarzenie przybyło kilkuset rolników, z którymi nasza Firma współpracuje na Kujawach. Liczymy na to, że na tegoroczne dożynki przybędą mieszkańcy i rolnicy współpracujący z magazynami Malbork, Bartoszyce, Pieniężno, Orneta i Braniewo. Zapraszamy także innych mieszkańców Pomorza, Warmii i Mazur. Będziemy chcieli uhonorować rolników odznaczeniami za wieloletnią współpracę z nami, a także tych, którzy np. oddają nam zboże o najlepszej jakości – powiedziała Monika Parafianowicz – Wiceprezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o.

Organizatorzy przewidzieli sporą liczbę atrakcji dla uczestników II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020. Wśród nich będą m.in. stoiska firm i instytucji rolniczych, występy muzyczne, pokazy kół gospodyń wiejskich, dedykowana fotobudka, animacje, gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, regionalne i swojskie jadło, pokazy gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Rozegrany zostanie także turniej piłkarski o puchar Prezesa Elewarr.

Źródło ilustracji: Elewarr

Ostatnie dwa lata Zarządu Elewarr to duży sukces Spółki. Nasza Firma drugi rok z rzędu zamknęła swój budżet z przychodem. Chcemy kontynuować tę tendencję i utwierdzać przekonanie wśród rolników, że Elewarr to marka polskiego zboża. Wciąż chcemy modernizować i inwestować w naszą infrastrukturę, ale przy tym wszystkim nie możemy zapominać o rolnikach. II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 to podziękowania dla tych wszystkich, którzy z nami współpracują i są z nami codziennie. Cieszy nas to, że nasza pozycja na rynku rolnym z roku na rok jest coraz bardziej istotna – powiedział dr Daniel Alain Korona – Prezes Zarządu Elewarr Sp. z o.o.

Źródło ilustracji: Elewarr

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 organizowany będzie z zachowaniem wszelkich procedur i obostrzeń związanych z koronawirusem. Dlatego prosimy o zapisywanie się na nasze wydarzenie telefonicznie w godz. 8:00-15:00 pod numerem: 55 272 10 33, bądź mailowo na adres: malbork@elewarr.com.pl. Podczas wydarzenia prosimy o posiadanie dokumentów tożsamości – napisał Hubert Grzegorczyk z firmy ELEWARR Sp. z o.o.

Program II Ogólnopolskiego Dnia Promocji Elewarr – Dożynki 2020, dnia 18.09.2020 roku:

Waplewo Wielkie, woj. pomorskie, powiat sztumski, gmina Stary Targ

Źródło ilustracji: Elewarr

godz. 14:00 – Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Waplewie Wielkim – uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, Polskich Rolników i ich Rodzin, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, pracowników i współpracowników Elewarr Sp. z o.o. koncelebrowana przez biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej Wojciecha Skibickiego.

godz. 15:00 – przejście korowodu dożynkowego na Stadion Sportowy w Waplewie Wielkim.

godz. 15:30 – Stadion Sportowy w Waplewie Wielkim – uroczyste otwarcie II Ogólnopolskiego Dnia Elewarr – Dożynki 2020, Ceremoniał Dożynkowy, wręczenie nagród rolnikom.

godz. 17:00 – rozpoczęcie Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa Elewarr.

godz. 17:00 – 19:00 – Gościniec Dożynkowy.

godz. 19:00 – 23:00 – taneczna Zabawa Dożynkowa.

II Ogólnopolski Dzień Promocji Elewarr – Dożynki 2020 został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Zamojskie Zakłady Zbożowe – grupa kapitałowa Elewarr Sp. z o.o.

Mapa dojazdu:

Źródło: Elewarr

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *