Zaczynamy skup – 22 lipca spotkanie z rolnikami w Elewarr Malbork. Poznaj zasady przyjmowania pszenicy i rzepaku, poznaj ceny na tegoroczne żniwa. Obejrzyj pierwszą w historii Elewarru, instalację fotowoltaiczną

Fot. z Archiwum Elewarr Sp. z o.o.

Będą informacje m.in. o rządowych programach skierowanych do mieszkańców wsi

22 lipca 2021 roku, w godz. 11:00-14:00 w elewatorze Malbork, ul. Daleka 72, odbędzie się wydarzenie pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”. Celem spotkania jest przedstawienie aktualnych informacji związanych z działalnością Oddziału Malbork Elewarr, a także programami skierowanymi do mieszkańców wsi, które realizują agencje i instytucje rolne – wynika z informacji, które przekazała nam Dorota Walczak z ELEWARR Sp. z o.o.:

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” to nowość w działaniach spółki Elewarr. Nigdy do tej pory, w jej historii, nie zostało zorganizowane spotkanie na terenie elewatora, które łączyło w sobie tzw. dzień otwarty wraz ze stoiskami instytucji rolniczych, na których będzie można uzyskać np. aktualne informacje o rządowych programach skierowanych do mieszkańców wsi, czy bliżej poznać ich działalność.

Fot. z Archiwum Elewarr Sp. z o.o.

– Zapraszamy wszystkich rolników, a także innych gości do naszego Magazynu w Malborku. Wielu producentów plonów rolnych ma pytania związane z tegorocznym skupem. Podczas spotkania będzie można bliżej poznać naszą działalność, dowiedzieć się o zasadach i parametrach przyjmowanej pszenicy i rzepaku, poznać ceny na tegoroczne żniwa. Będzie również okazja do bliższego poznania się. Zależy nam na kontakcie z rolnikami przez cały rok, a nie tylko wtedy kiedy prowadzimy intensywny skup – powiedział Hubert Grzegorczyk, Dyrektor Oddziału Malbork Elewarr Sp. z o.o.

W programie wydarzenia pn. „Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami”, które odbędzie się w najbliższy czwartek 22 lipca w godz. 11:00-14:00 znajdują się m.in. takie atrakcje jak: stoiska firm i instytucji rolniczych i okołorolniczych, zwiedzanie elewatora Malbork, zwiedzanie laboratorium elewatora Malbork, bezpłatny poczęstunek i grill dla wszystkich przybyłych gości, wręczenie nagród w ramach konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, promocja czasopisma Spichlerz. Uruchomiona zostanie, także pierwsza w historii Elewarru, instalacja fotowoltaiczna składająca się ze 125 modułów o mocy 370W każdy. Całkowita moc DC instalacji wynosi 46,25 kWp.

Fot. z Archiwum Elewarr Sp. z o.o.

„Zaczynamy skup – spotkanie z rolnikami” odbędzie się zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi w czasie trwania pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich rolników oraz innych do przybycia. Zapisy prowadzi Aleksandra Nowak – przedstawiciel handlowy, tel: 536 184 707, email: anowak@elewarr.com.pl . Organizator wydarzenia: Oddział Malbork Elewarr Sp. z o.o. Patroni medialni wydarzenia: TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S.A., Dziennik Bałtycki, Wybrzeże24.pl .

Partnerzy wydarzenia: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o., Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Danko Sp. z o.o., Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A., Ośrodek Hodowli Zarodowej Gajewo Sp. z o.o. – poinformowała Dorota Walczak z ELEWARR Sp. z o.o.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.