Zjazd pierwszego rocznika WSWF w Gdańsku

9 – 10 września 2016 roku – spotkanie, a potem – powołanie Klubu Absolwenta WSWF

Słynny komentator telewizyjny od sportu, a zwłaszcza od piłki nożnej, redaktor Dariusz Szpakowski z TVP, podjął się trudnego zadania. Włączył się do społecznego komitetu organizującego pierwszy zjazd absolwentów Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Gdańsku Oliwie, rocznik 1969. Zjazd zaplanowano na 9 – 10 września 2016 roku.

Był to wyjątkowo liczebny rocznik z powojennego obfitego przyrostu naturalnego, bo liczył aż osiem wieloosobowych grup. Rocznik rozpoczynający w 1969 roku funkcjonowanie wyższej uczelni, po przekształceniu dotychczasowego Studium Nauczycielskiego WF.
Fot. W+éodzimierz Amerski 059
Obecnie, od 2001 roku funkcjonuje jako Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, a status akademii nadano w 1981 roku, po przekształceniu WSWF w AWF Gdańsk. W dniu 6 września 2014 roku odbył się uczelniany zjazd z okazji 45-lecia, co dokumentuje powyższe zdjęcie.

Rocznik WSWF z 1969 odczuwa po nim spory niedosyt i postanowił zorganizować zjazd wyłącznie swego rocznika. Darek Szpakowski jako warszawiak, studiował w Gdańsku od 1969 roku i był liderem tego rocznika. Przez kilka lat mieszkając w Domu Studenta, prowadził uczelniany radiowęzeł. Mikrofon, czasami nawet kosztem wykładów i ćwiczeń, pochłaniał go całkowicie. Gadanie do sitka już od młodości było jego wielką życiową pasją.

Obecnie, po prawie pół wieku od rozpoczęcia studiów, podjął się zadania współorganizowania spotkania swego rocznika w murach swojej oliwskiej Alma Mater.
Fot. W+éodzimierz Amerski 300
Pierwszy zjazd rocznika 1969 zaplanowano na dwa dni (piątek-sobota) 9-10 września 2016 roku. Komitet organizacyjny już opracował wstępny program. Część uroczysta z powitaniem gości przez obecnego rektora prof. Waldemara Moskę, odbędzie się w Sali Kongresowej.

Pierwszego dnia zaplanowano też zwiedzanie uczelni, obejrzenie okolicznościowej wystawy fotograficznej oraz w uczelnianej stołówce i kawiarni wieczór wspomnień przy świecach. Część artystyczną wypełnią pokazy tańca towarzyskiego.

Drugiego dnia w sobotę 10 września 2016, po porannej mszy świętej w pobliskiej Katedrze Oliwskiej, już na uczelni w grupach będzie można się spotkać z wykładowcami.
Fot. W+éodzimierz Amerski 302
W komitecie organizacyjnym zjazdu jest też trener futbolówki dr Jerzy Brzyski (na powyższym zdjęciu), który w programie umieścił rozegranie na dużym uczelnianym boisku meczu piłkarskiego, dwa razy po pół godziny, pomiędzy dawnymi koleżankami, a kolegami ze studiów.

Po meczu zaplanowano wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich absolwentów i wpisy do księgi pamiątkowej.

W sobotę w Sali Senackiej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem komitetu organizacyjnego zjazdu i władzami uczelni, a głównym jej celem będzie powołanie do życia Klubu Absolwenta WSWF Gdańsk, Rocznik 1969.

Wieczorem (godz. 20) na terenie uczelni odbędzie się bal absolwentów, a do tańców będzie przygrywać kultowy zespół muzyczny z tamtych lat „Rama 111”.

Obecnie ze sporym wyprzedzeniem zbierane są namiary adresowe (maile, telefony) absolwentów rocznik 1969, bo takich namiarów brakuje, gdyż wszyscy po studiach rozjechali się po całej Polsce, a także i świecie. Niektórzy trafili nawet do odległej Australii.

Ważne informacje dla uczestników zjazdu:

Termin zgłoszeń 30.05.2016
Wpisowe 150 zł (zostanie podane konto)
Noclegi w akademiku AWFiS, 1-a doba 45 zł, 2-a doba 35 zł, kontakt – komitet organizacyjny
Możliwość zarezerwowania śniadań, obiadów, kolacji, kontakt – komitet organizacyjny
Prosimy o nadesłanie zdjęć pamiątkowych (choćby 2 – 3) na wystawę okolicznościową (zwrot oryginałów gwarantowany), a także spisanych wspomnień (okolicznościowa publikacja) – odpowiedzialny z ramienia komitetu red. MAREK Włodzimierz AMERSKI (z grupy G), tel. (503 621 103), e-mail: amerski49@wp.pl
Gorąca prośba do absolwentów rocznika 1969 – pokażmy, że był to wyjątkowy rocznik (przeżyliśmy grudzień 1970). Należy powiadomić telefonicznie, mailem, wszystkich żyjących znajomych, bo „Pan czas zabiera ludzi”!

KONTAKT Z KOMITETEM ORGANIZACYJNYM :

– JERZY BRZYSKI, tel. 797 288 076 e-mail: jerzy.brzyski@onet.eu

– WIESŁAW KRUSZEWSKI, tel. 601 277 590, e-mail: wieskowie@op.pl

– JACEK MIECZNIKOWSKI, tel. 512 377 742, e-mail: jacek@miecznikowski.pl

One Comment

  1. Wspaniałe spotkanie. Pamietam Darka Szpakowskiego, to prawda , radiowęzel ożył dzieki niemu. Ja wtedy bylam na II roku SN-u gdy I rocznik WSWF-u rozpoczął nauke.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *