29 maja: maraton rowerowy Kaszebe Runda

2 000 kandydatów do akademickiego kolarskiego tytułu

Wyścig na trasach od 65 do 195 km

Jak co roku w ostatnią niedzielę maja Stowarzyszenie RowerOver zaprasza do udziału w największym maratonie rowerowym na Pomorzu – Kaszebe Runda. W tym dniu kaszubskimi drogami przejedzie ok. 2000 kolarek i kolarzy z całej Polski i zagranicy. W imprezie uczestniczą amatorzy wybierając jedną z trzech tras na dystansach: 65, 125 lub 195 km.

Fot. Włodzimierz Amerski 026

Regionalne bufety kolarskie
Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne punkty regeneracyjne przygotowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Na uczestników czeka osiem regionalnych bufetów, a w nich same przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, m.in.: plince kaszubskie, jajecznica, szneki z glancem, purcle kaszubskie i ruchanki.

Pakiet startowy

Plastrony bezpieczeństwa z numerami startowymi w jaskrawych kolorach podnoszą poziom bezpieczeństwa startujących. Na mecie każdy uczestnik otrzymuje medal i dyplom z indywidualnym pomiarem czasu.

Fot. Włodzimierz Amerski 376

W strefie regeneracji można skorzystać z masażu powysiłkowego oraz zjeść ciepły posiłek.

Magister, doktor lub profesor kolarstwa

We współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uczestnikom Kaszebe Runda przyznawane są akademickie tytuły kolarskie – magistra, doktora lub profesora kolarstwa w zależności od przejechanego dystansu.

Fot. Włodzimierz Amerski 194

Kaszebe Runda Challenge

Rywalizacja drużyn firmowych o największą sumę łącznie przejechanych kilometrów. W tegorocznej edycji Kaszebe Runda na starcie stanie ponad 500 pracowników pomorskich firm, m.in. ekipy z ASE, INTEL, LPP, ATENA, XTrack, Infoprojekt, JEPPESEN, DYNATRACE.

Mieczys³aw Struk, marsza³ek województwa pomorskiego. 12.09.2014 fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

– Wiadomo nie od dziś, że sport to zdrowie, a podczas maratonu Kaszebe Runda można się przy tym dodatkowo świetnie bawić. Życzę wszystkim – zarówno zawodowcom, jak i amatorom dwóch kółek, wytrwałości i jazdy z wiatrem! –mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. –Dlatego ogromne gratulacje składam już teraz wszystkim, którzy odważyli się spróbować swoich sił w tak prężnie rozwijającym się maratonie, jakim jest Kaszebe Runda. Powodzenia!

Fot. Włodzimierz Amerski 321

Start: Aqua Centrum Kościerzyna, ul. Hallera 2, w godz. 6.30 – 11.00

Meta: Rynek Kościerzyna 12.00-19.00

Organizator imprezy: Stowarzyszenie RowerOver

www.kaszeberunda.pl
https://www.facebook.com/RowerOver

Partnerzy i Sponsorzy:

AWFiS Gdańsk, Giant Wrzeszcz, FordStore Euro-Car, Shimano, Stena Line, Aqua Centrum Kościerzyna, Piekarnia-Cukiernia Jarzębińscy, Trójmiasto.pl

Miasto Kościerzyna, gminy: Stężyca, Karsin, Brusy, Sulęczyno, Lipnica, Parchowo, Karsin, Studzienice.

Maraton jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Fot. Włodzimierz Amerski 360

Ambasadorzy:
JM Rektor AWFiS Waldemar Moska i żeglarz mistrz olimpijski Przemysław Miarczyński, a także była posłanka Iwona Guzowska i były minister sportu, wioślarz mistrz olimpijski Adam Korol (oboje na zdjęciu powyżej na mecie 2. PZU Maraton Gdańsk).

Źródło: Biuro Promocji AWFiS Gdańsk

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *