Apel ratowników morskich SAR: żeglarze i inne osoby korzystające rekreacyjnie  z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego, nie narażajcie nas na zarażenie koronawirusem. Przestrzegajcie przepisy obowiązujące w czasie epidemii, nie pojawiajcie się na morzu!

Fot. Kazimierz Netka.

Prośba do kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego

Do naruszania przepisów, obowiązujących podczas epidemii COVID-19, dochodzi również na morzu. Polscy ratownicy morscy z Morskiej Stacji Poszukiwania i Ratownictwa już kilkakrotnie musieli interweniować w takich sytuacjach, ratując ludzi przed utonięciem.

Źródło ilustracji: MSPiR

– W ciągu ostatniego tygodnia nasi ratownicy interweniowali 6 razy pomagając niesfornym osobom, które niestosowały się do zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Premiera RP i Ministra Zdrowia o pozostaniu w domach – napisał Rafał Goeck – rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (MSPiR). – Akcja ratownicza w Białogórze zakończyła się niestety tragicznie.

Oto Apel:

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *