BioBazar w Gdańsku

Targ z certyfikowaną żywnością ekologiczną ruszył 12 grudnia

BioBazar będzie się odbywał na terenie dawnej stoczni, przy ul. Doki 1 (wjazd od Popiełuszki, obok Crossfitu Stocznia) w każdą sobotę od 12 grudnia w godzinach 8 – 16.
BioBazar to inicjatywa, która od ponad 5 lat daje możliwość mieszkańcom Warszawy i Katowic robienia kupowania prosto od rolników i producentów. Na BioBazarze w stolicy zakupy w każdą sobotę robi dziś ponad 3000 klientów u ponad 100 różnych wystawców. Wierzymy, że podobnie będzie w Gdańsku.

Fot. W+éodzimierz Amerski 143

Na BioBazarze na Wybrzeżu dostępne będą certyfikowane produkty ekologiczne: świeże owoce i warzywa, wędliny, drób, mięso, pasztety, ryby, nabiał, pieczywo, przetwory, produkty garmażeryjne, wypieki i wiele innych smakołyków.

Fot. W+éodzimierz Amerski 129

„Pomysł otwarcia trzeciej już lokalizacji BioBazaru właśnie w Gdańsku zrodził się już jakiś czas temu, bo zawsze marzyliśmy o dostępie do morza. Od samego początku działalności BioBazaru w Warszawie wiedzieliśmy, że jeśli pomysł się przyjmie to koniecznie musimy być w Trójmieście, stamtąd zresztą spływało do nas dużo pytań – mówi Agnieszka Saternus, zarządzająca BioBazarem. – Stworzyć w Gdańsku miejsce, do którego przyjadą ekologiczni rolnicy z całej okolicy i sprzedadzą owoce swojej pracy bezpośrednio konsumentowi – mieszkańcom Gdańska i nie tylko, to była myśl, która towarzyszyła nam od dawna. Tym, którzy żywność znają w z supermarketów, bez informacji o jej pochodzeniu, informacji czym była pryskana, na jakiej ziemi była uprawiana chcemy dać szansę, by kupowali od rolnika, z pierwszej ręki zasięgnęli informacji.

Fot. W+éodzimierz Amerski 132

Ponieważ pierwsze soboty BioBazaru w Gdańsku będą odbywać się w okresie przedświątecznym nie zabraknie też bożonarodzeniowych smakołyków. Przy tej okazji, na przedświąteczny, specjalny BioBazar zapraszamy wyjątkowo w środę 23 grudnia od 10.00 do 18.00

Fot. W+éodzimierz Amerski 127

Sprzedaż będzie odbywać się w jednej z hal dawnej stoczni, na tyłach dawnej dyrekcji Stoczni, obok Crossfitu Stocznia. Jest to miejsce niezwykłe, z wyjątkowym klimatem. Hala BioBazaru na terenie dawnej stoczni mieści się przy ulicy Doki 1 (wjazd od ul. Popiełuszki).

Fot. W+éodzimierz Amerski 149

„Wierzymy, że BioBazar w Gdańsku zainteresuje mieszkańców całego Trójmista ze względu i na sam ekologiczny bazar, ale i na miejsce, w którym jest zlokalizowany. – dodaje Joanna Żuchlińska. Mamy już potwierdzony udział ponad 35 rolników – co dobrze wróży, bo na pierwszym bazarze w Warszawie było ich nawet mniej! Rozmawiamy też z instytucjami związanymi z rolnictwem, no i oczywiście z mediami! Gorąco zachęcamy wszystkich do współpracy! Dziękujemy też Patronom Medialnym i Partnerom : BioKurierowi, Dziennikowi Bałtyckiemu, Radiu Gdańsk, Portalowi Trójmiasto.pl i Crossfitowi Stocznia za wsparcie.”

Fot. W+éodzimierz Amerski 133

BioBazar ma też swoje zalety w punktu widzenia rolników i producentów ekologicznych. Dzięki działaniom reklamowym i zaletom miejsca przyciągnie liczną grupę odbiorców z Gdańska i całego Trójmiasta – odbiorców o wysokiej świadomości potrzeby produkcji ekologicznej żywność i świadomych zakupów. Dzięki stworzeniu miejsca bezpośredniego dotarcia do odbiorcy redukujemy łańcuch dystrybucji – co daje możliwość kupowania po niższych cenach niż te, które znamy ze sklepów ekologicznych. BioBazar to inicjatywa cykliczna, stała: z punktu widzenia rolnika warto na początek zaangażować czas i cierpliwość, żeby zdobyć stały rynek zbytu.

BioBazar Młode Miasto w grudniu:

Fot. W+éodzimierz Amerski 123

12.12.2015 sobota – otwarcie

19.12.2015 sobota

23.12.2015 środa – WYJĄTKOWO PRZED ŚWIĘTAMI

Tekst i fot. Włodzimierz Amerski

3 Comments

  1. Uwielbiam biobazar, jego atmosferę i życzliwość sprzedających, a towary…pierwsza klasa.

  2. Te wszystkie pyszne chleby różnego rodzaju, kiełbaski, kawy i herbaty z całego świata :) chyba pierwszy raz nie mogę się doczekać zakupów ;)

  3. I oby więcej takich miejsc w Gdańsku, z chęcią będę zaglądać tam jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *