BIONEA kolejnym beneficjentem projektu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Wyspecjalizuje się m.in. w konstruowaniu budowli zapobiegających tworzeniu się tsunami

Fot. z Archiwum Invest in Pomerania.

Bionea będzie oferować swoje produkty na rynku krajowym i zagranicznym

BIONEA Sp. z o.o., zajmująca się produkcją wyrobów metalowych, otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Uzyskane środki w wysokości 800 tys. zł. zostaną przeznaczone na przygotowanie infrastruktury niezbędnej do dalszego rozwoju firmy – poinformowano w komunikacie.

Spółka BIONEA powstała w 2007 r., początkowo zajmowała się doradztwem inwestycyjnym w zakresie budowy biogazowni. W 2021 r. przedsiębiorstwo podjęło działalność produkcyjno – usługową w branży metalowej. Firma nastawiona jest na rozwój i w tym celu m.in. buduje pracownię konstrukcyjno-projektową oraz laboratorium pomiarowe. Pozyskany grant zostanie przeznaczony na rozbudowę parku maszynowego. Pozwoli to firmie na specjalizację w produkcji szpul wielkogabarytowych do kabli i lin wykorzystywanych m.in. w energetyce, a także w konstrukcji budowli zapobiegających powstawaniu fal tsunami.

W realizacji naszej działalności korzystamy aktualnie z podwykonawców. Dzięki uzyskanym środkom finansowym w konkursie Invest in Pomerania zbudujemy własne zaplecze technologiczne i docelowo będziemy prowadzić produkcję samodzielnie. Nasze dotychczasowe osiągnięcia i dynamicznie rosnące przychody ze sprzedaży szpul wielkogabarytowych do kabli i lin potwierdzają, że rozwijamy firmę w dobrym kierunku – mówi Karol Malek, Prezes Zarządu BIONEA Sp. z o.o.

Na realizację nowego przedsięwzięcia BIONEA zakupiła w Tuchomiu grunty o łącznej powierzchni 1,4901 ha. Dzięki inwestycji, na którą uzyskała dofinansowanie, firma będzie mogła poszerzać swoją ofertę także o produkty i usługi dotyczące realizacji różnego typu konstrukcji stalowych. Spółka będzie oferować swoje produkty na rynku krajowym i zagranicznym.

Inwestycje w przyszłość Pomorza

Bezzwrotne wsparcie inwestycyjne jest przyznawane w ramach, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza, konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu ma przyczynić się do przygotowania w regionie terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni co najmniej 26 hektarów, powstania 22 nowych zakładów pracy oraz inwestycji przedsiębiorców na poziomie ponad 76 mln złotych.

Celem projektu jest tworzenie coraz lepszych warunków do rozwoju gospodarczego w całym województwie. Jego realizacja wspiera powstawanie nowych terenów inwestycyjnych, zwiększenie ilości miejsc pracy a w efekcie podniesienie poziomu życia lokalnych społeczności. Wykorzystując środki unijne, umożliwiamy inwestorom realizację ambitnych projektów, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju regionu – podsumowuje Maciej Silarski, Kierownik Projektu w Invest in Pomerania 2020.

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl – poinformowano w komunikacie.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *