Do Przerwy 0:1

Mikołaj jest zielony, czyli Do Przerwy 0:1 w grudniowy poranek!

Gdańska Fundacja Dobroczynności zaprasza, w sobotę 5 grudnia, na boiska gdańskiego Przymorza i Zaspy, na mikołajkową edycję piłkarskiego turnieju „Do Przerwy 0:1”.

Kowalczys zima_2015

Tak jak niestraszne nam upały, tak samo niestraszne nam mrozy! Najpopularniejszy turniej piłkarski w tej części Polski, Europy i świata, niezależnie od pogody odbędzie się tradycyjnie na boiskach Przymorza i Zaspy! Za główną arenę turnieju, po raz drugi służyć nam będzie otwarty w październiku 2015 r., przy okazji jesiennej edycji naszego turnieju, pełnowymiarowy stadion przy ulicy Meissnera na Zaspie. Inauguracja mikołajkowej edycji Do Przerwy 0:1 rozpocznie się punktualnie o godzinie 10.00. Zapisy od godz. 9.00. Zespołom do lat 18 musi towarzyszyć pełnoletni opiekun.

W tym roku na turniej zapraszamy roczniki: 2003 i młodsi, 2000 – 2002, 1997 – 1999, rocznik 1996 i starsi oraz drużyny dziewczęce.

Fot. W+éodzimierz Amerski 117

Miło nam poinformować, że na zaproszenie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec, po raz pierwszy mecze odbędą się także na zmodernizowanym obiekcie piłkarskim przy ulicy Startowej 9. Na tym kameralnym boisku zagrają piłkarze z rocznika 1997 – 1999.

Ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników, część meczów zostanie rozegrana tradycyjnie również na boisku przy ulicy Opolskiej.

Turniej, którego pomysłodawcą i organizatorem wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest Andrzej Kowalczys, rozgrywany jest już od 11 lat! Tradycyjnie spodziewamy się piłkarzy i piłkarek z Chojnic, Człuchowa, Gdyni, Gościcina, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa, Żukowa i oczywiście z Gdańska.

Fot. W+éodzimierz Amerski 130(Fot. 130)

– Siła naszego turnieju, to przede wszystkim jego uczestnicy. Dla młodych ludzi piłka nożna, to nie tylko fantastyczny sport, ale jednocześnie sposób na to, aby oderwać się od codziennych obowiązków, czy też różnego rodzaju pokus. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim opiekunom, którzy towarzyszą młodym sportowcom w tym dniu, nierzadko bardzo przeżywając ich boiskowe pojedynki. – mówi Andrzej Kowalczys (na powyższym zdjęciu z lewej).

Fot. W+éodzimierz Amerski 102(Fot. 102)

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze mocno wspiera „Do Przerwy 0:1”. Także w sobotę 5 grudnia liczymy na ich obecność.

Karta zgłoszeń do pobrania na stronie www.doprzerwy01.pl .

Organizatorom udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować. Należą do nich: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, LOTOS Gdańsk, Torus, MOSiR Gdańsk, Alchemia, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Exclusive Sport, R-Gol.com, Trefl, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa Nr 80, Zespół Szkół nr 13 w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Gdańsku, M-1 Fabrika,

Patronami turnieju są m.in.: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechia.pl, Gdansk.pl, Lechia.net, Zaspa24.pl, Panorama Pomorza, Agencja Kosycarz Foto Press i dobrewiadomosci.eu.

Tekst i fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *