DORACO zakończyła przebudowę nabrzeży w Porcie Wojennym w Gdyni

Fot. z Archiwum Korporacji Budowlanej DORACO.

19 listopada br. oficjalnie przekazano do użytkowania nabrzeża powstałe w ramach zadania pn. „Wykonanie robót hydrobudowlanych, budowlanych, sanitarnych i elektrycznych polegających na przebudowie Nabrzeża Zachodniego z Pomostem A i C w Porcie Wojennym Gdyni” – wynika z informacji, które przekazała nam Agnieszka Struzik – specjalista ds. marketingu i PR w Korporacji Budowlanej DORACO:

Na zamówienie Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Gdyni, Korporacja Budowlana DORACO w ramach generalnego wykonawstwa zrealizowała przebudowę Nabrzeża Zachodniego o długości 305 m oraz rozbiórkę i wykonanie nowych pomostów: Pomostu A i Pomostu C o łącznej długości 180,5 m. W ramach inwestycji powstały między innymi nowe elementy konstrukcyjne w postaci ścianki szczelnej i pali, a także oczep żelbetowy. Zrealizowany został nowy budynek stacji transformatorowej, instalacje i sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, wod.-kan., sprężonego powietrza oraz kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią i separatorem.

W ramach zadania DORACO zrealizowało nowoczesne obiekty hydrotechniczne spełniające najnowsze standardy bezpieczeństwa oraz wymogi dotyczące obsługi wojskowych jednostek pływających, zapewniając im pełen dostęp do portowej infrastruktury.

Prace trwały 27 miesięcy – poinformowała Agnieszka Struzik – specjalista ds. marketingu i PR w Korporacji Budowlanej DORACO.

Morski Port Gdynia bardzo się unowocześnia. Oprócz prac w Porcie Wojennym Gdynia realizowane są różne przedsięwzięcia w części cywilnej Morskiego Portu Gdynia. Jedną z największych inwestycji jest Publiczny Terminal Promowy – wybudowany przez Korporację Doraco jako głównego wykonawcę – na Nabrzeżu Polskim, niedaleko Dworca Morskiego – obecnie Muzeum Emigracji.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.