Dzień Chorego, w niedzielę. W poniedziałek – specjalne usługi ekspertów w gmachu NFZ w Gdańsku, przy Podwalu Staromiejskim. Warto skorzystać z tej okazji

Fot. Kazimierz Netka.

Poznaj bliżej programy profilaktyczne finansowane przez NFZ

Z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę Światowego Dnia Chorego Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) wraz z lokalnymi reprezentantami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej mają ważne propozycję, W poniedziałek 12 lutego, zapraszają w godzinach od 12 do 16, do skorzystania z usług specjalnego stanowiska eksperckiego na sali obsługi klientów pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku – poinformowała Monika Kierat – rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia – Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku:

Podczas dyżuru ekspertów osoby zainteresowane tematem diety bezglutenowej stosowanej z powodów zdrowotnych uzyskać będą mogły m.in. odpowiedzi na pytania:

– jak stosować dietę bezglutenową, aby była bezpieczna,

– jak i gdzie robić zakupy bezglutenowych produktów,

– gdzie wysłać dziecko na obóz z dietą bezglutenową,

– jak powinna wyglądać kuchnia osób niespożywających glutenu,

– jak poradzić sobie z żywieniem dziecka z celiakią w placówkach przedszkolnych i szkolnych.

W trakcie dyżuru będzie można również  zapoznać się z bogatą ofertą materiałów edukacyjnych, warsztatów, szkoleń i imprez integracyjnych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Ponadto doradcy do spraw profilaktyki i promocji zdrowia z NFZ rozmawiać będą z chętnymi na temat programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ, cieszących się rosnącym zainteresowaniem bezpłatnych dietach funduszu oraz działaniach Akademii NFZ. Każdy odwiedzający stoisko będzie mógł otrzymać materiały edukacyjne związane z tematyką  zdrowia publicznego – poinformowała Monika Kierat – rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia, Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *