Gdańsk. 2. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym.

Andrzej Grubba nie ma następców w pomorskich żaczkach.

Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) województwo łódzkie i Alana Kulczyckiego (GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski) zakończyło się 2. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Zaspie.

W finale żeńskiej kategorii żaczek zagrały Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) województwo łódzkie (na powyższym zdjęciu z prawej) i Malwina Jarecka (MLKS VICTORIA Jelcz-Laskowice).

Zwyciężczyni żeńskiego singla Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) województwo łódzkie, wyjątkowo skutecznie wychodziły uderzenia podcinające małą piłeczkę celuloidową.

Malwina Jarecka (MLKS VICTORIA Jelcz-Laskowice) grała tak, jakby nie wierzyła w swoje zwycięstwo i w finale jakoś nie wychodziły jej ścięcia.

Ojciec Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) województwo łódzkie, na spokojnie ale i z wyczuciem motywował swoją córkę do odważnej gry.

Z kolei tata Malwiny Jareckiej (MLKS VICTORIA Jelcz-Laskowice), był zainteresowany prawidłowym filmowaniem meczu finałowego swojej córki.

W klasyfikacji końcowej kategorii żaczek Wiktoria Wróbel wyprzedziła: Malwinę Jarecką (MLKS VICTORIA Jelcz-Laskowice), Zofię Śliwkę (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) oraz Karolina Hołda (MKS EMDEK Bydgoszcz). Na dalszych miejscach sklasyfikowane zostały: Liliana Przybył (MKS WOLOVIA Wołów), Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław), Aleksandra Guzik (UKS ROKICIE Szczytniki) oraz Julia Skwarek (GKUS PROSNA Wieruszów).

Ze swojej córki zwyciężczyni Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) województwo łódzkie, byli dumni pozując do zdjęć jej rodzice Izabela i Longin Wróbel.

W finale żaków zagrali Alan Kulczycki (GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski) z Michałem Wandachowiczem (UKS CHROBRY Międzyzdroje).

Zwycięzca w kategorii żaków Alan Kulczycki (GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolski) od początku narzucił swój agresywny styl gry i dzięki temu przeciwnika po wygranej nawet doprowadził do płaczu.

Pokonany w finale Michał Wandachowicz (UKS CHROBRY Międzyzdroje), po meczu przez dłuższy czas nie mógł się pogodzić z przegraną i zajęciem drugiego miejsca w 2. Grand Prix Polski Żaków rozegranym w Gdańsku.

Wśród żaków wyższość Alana Kulczyckiego musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Michał Wandachowicz (UKS CHROBRY Międzyzdroje), Szymon Zguczyński (SMS Włodawa) i Kacper Turecki (UKS ROKICIE Szczytniki). W klasyfikacji końcowej żaków kolejne miejsca zajęli: Marcel Błaszczyk (MLUKS DWÓJKA Rawa Mazowiecka), Szymon Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla), Adrian Bogacz (KLUB OLIMPIJCZYKA Mysłowice) oraz Mikołaj Łukaszewski (IKTS NOTEĆ Inowrocław).

Swoim pociechom odbierającym puchary za zdobyte czołowe miejsca w 2. Grand Prix Polski Żaków rozegranym w Gdańsku, pamiątkowe zdjęcia wykonywali rodzice.

Głównym sędzią zawodów był Władysław Mazurek, mający do pomocy 14 sędziów, a obsługa komputerowa zawodów spoczywała na Agacie Biesaga.

Puchary wręczał poszczególnym zawodnikom Zbigniew Leszczyński, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego ds. sportowych.

Trzydniowe zawody (20-22 stycznia 2017) były rozgrywane w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Zaspie. Niepokojącym jest fakt, że na 64 żaczki biorące udział w tym turnieju, dopiero 33 miejsce zajęła reprezentantka gdańskiego Pomorza – Julia Walkusz z UKS Orlik Gdynia: 35 była Dominika Guz z MTS Kwidzyn, a 40 miejsce zajęła Marta Zimnicka z MRKS Gdańsk.
Podobnie było wśród 64 żaków, bo najlepsze z gdańskiego Pomorza, ale dopiero 25 miejsce wywalczył Jan Sękowski z GKTS Gdynia. Równie na odległym 33 miejscu uplasował się Samuel Michna z UKS LIS Sierakowice, zaś Piotr Biernacki z PMDK Miastko zajął miejsce 43.
Imiennik gdańskiego Centrum Szkolenia PZTS Andrzej Grubba patrzy na to z góry i mocno się temu dziwi, że w Trójmieście, póki co nie ma jego następców tenisa stołowego w kategorii żaków. Trenerzy i działacze „pingla” weźcie to pod rozwagę…

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *