Gdańsk – Londyn Heathrow. Lotnicze otwarcie dla… marynarzy i nie tylko; Anglicy z Heathrow będą mieli „bliżej” do Gdańska. Heathrow to ogromny hub przesiadkowy; tam można przesiąść się na wiele lotów w świat

Źródło ilustracji: Port Lotniczy Gdańsk.

British Airways zawiezie nas z Gdańska na jedno z największych lotnisk Europy

Brytyjskie Linie Lotnicze poinformowały, że od lipca uruchamiają regularne połączenia na trasie Gdańsk -L ondyn, po raz pierwszy na lotnisko Heathrow, największe lotnisko Europy – wynika z komunikatu, który przekazała nam Agnieszka Michajłow – rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk. Oto ciąg dalszy:

Loty z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Londynu zaczną się 2 lipca i będą realizowane do 26 września 2021 trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele.

„Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych
i międzykontynentalnych. Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach” – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

„Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że ten nowy kierunek będzie popularny wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych. To połączenie zaoferuje także wspaniałe wycieczki do Gdańska w bardzo dobrym czasie, bo odloty będą tuż przed weekendem, a powroty w niedzielę” – powiedział Neil Chernoff, dyrektor ds. Siatki Połączeń i Sojuszy British Airways.

Pasażerowie mogą już dokonywać rezerwacji lotów za pośrednictwem strony ba.com.

Na trasie z Gdańska do Londynu będą latać samoloty British Airways typu Airbus 320, z 180 miejscami pasażerskimi na pokładzie.

Nowe połączenie British Airways to pierwsze połączenie Gdańska z lotniskiem Heathrow. Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach, bo od kwietnia 1998 do października 2001 roku latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick.

W 2021 roku Port Lotniczy Gdańsk ma w swojej siatce w sumie 86 połączeń, do 21 państw (w tym na terenie Polski), na 71 lotnisk, realizowanych przez 11 przewoźników.

Siatka połączeń z Gdańska 2021

British Airways obsługiwać będzie trasę z Gdańska do: lotniska Londyn-Heathrow; KLM: Amsterdam; SAS: Kopenhaga; Lufthansa: Frankfurt, Monachium; SWISS: Zurych; Ryanair: Aarhus, Alicante, Barcelona-Reus, Belfast, Billund, Birmingham, Bristol, Burgas, Chania/Kreta, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Piza, Santorini, Sztokholm-Skavsta, Vaxjo, Wrocław, Zadar; Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Baracelona El-Prat, Bergen, Billund, Bodo, Burgas, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Heraklion/Kreta, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kristiansand, Kutaisi, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Molde, Mykonos, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Santorini, Split, Stavanger, Skelleftea, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku; LOT: Burgas, Kraków, Rzeszów, Warszawa; SkyUp: Kijów-Boryspol; Eurowings: Dusseldorf; Finnair: Helsinki – poinformowała Agnieszka Michajłow – rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół gdańskiego lotniska. Powstaje tam nowe osiedle biznesowo – biurowe, zwane Airport City Gdańsk (ACG). Lotnisko się unowocześnia I rozbudowuje. Powiększany jest dworzec (terminal) pasażerski.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *