Gdańsk. Na razie tylko Dzień Kobiet, ale czy w przyszłości cały świat będzie we władaniu płci pięknej? Spojrzenie na problematykę: panie i panowie od strony demografii oraz statystyki. Obliczenia przeprowadził Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Gdańszczanki rządzą w stolicy województwa pomorskiego.

Kobiety już przejęły władzę w Gdańsku. Prezydentem tego miasta została Aleksandra Dulkiewicz. Szefową Rady Miasta Gdańska jest Agnieszka Owczarczak, a wiceprzewodniczącą Beata Dunajewska.

A jaki jest potencjał płci pięknej w stolicy województwa pomorskiego? Czego możemy spodziewać się w przyszłości? Pokazują to wyniki badań Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Wiadomości na ten temat przekazała nam Agnieszka Sągolewska – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych, Referat Wojewódzkie Informatorium Statystyczne Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Publikujemy je poniżej. Dotyczą one miasta Gdańska:


Źródło: Opracowanie merytoryczne i skład komputerowy: Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych, Referat Analiz i Opracowań Zbiorczych. Urząd Statystyczny w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *