Gdańszczanka po raz drugi w rankingu „100 Kobiet Biznesu”.  Danuta Kaszubowska – prezes zarządu AS-PL znalazła się kolejny raz w gronie 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży powyżej 50 mln złotych.

Na ilustracji: Dyplom dla podwójnej Laureatki konkursu „100 Kobiet Biznesu”. Źródło: spółka AS-PL.

Pani, jedna z setki najlepszych, daje pracę 200 osobom.

Wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska oraz redakcja dziennika „Puls Biznesu” po raz siódmy przeprowadziły ranking „100 Kobiet Biznesu”. Oceniano panie z około 3,5 mln podmiotów gospodarczych. Laureatki wybierane były wieloetapowo. Pierwszy etap zakładał wyłonienie pań, które nieprzerwanie przez dwa lata zajmowały stanowisko prezesa zarządu lub były właścicielkami firmy. W drugim etapie wzięto pod uwagę know-how oraz dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym lub posiadane przez Bisnode Polska sprawozdania finansowe w latach 2015 – 2016. Już po raz drugi w gronie Laureatek ma miejsce Pomorzanka Danuta Kaszubowska – prezes zarządu firmy AS-PL

– Od kilku lat obserwuję wzrost zatrudnienia kobiet w branży motoryzacyjnej. Coraz częściej kobiety obejmują stanowiska zarządcze, co cieszy. Okazuje się, że podejmowanie trudnych decyzji nie sprawia nam trudności. Potrafimy twardo negocjować. Z powodzeniem łączymy kobiecą wrażliwość ze stanowczością, obalając stereotypy. Gratuluję wszystkim Paniom, które zostały docenione i znalazły się w rankingu. Życzę pomyślności w realizacji przyjętych strategii – mówi Danuta Kaszubowska.

Dyplomy Laureatkom rankingu wręczono podczas Gali „100 Kobiet Biznesu 2017” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W imieniu prezes Danuty Kaszubowskiej dyplom odebrała Ewa Kozłowska – ekspert ds. bankowości i finansów w AS-PL Sp. z o.o.

To była siódma edycja rankingu. Jak zaznaczają organizatorzy, jednym z podstawowych kryteriów była dodatnia dynamika wartości sprzedaży i zysku, dodatni wynik finansowy, terminowe wywiązywanie się z obowiązku publikacji danych finansowych. Ważnym czynnikiem była także nieposzlakowana opinia.

– Kobiety doskonale sprawdzają się w biznesie motoryzacyjnym i zajmują wysokie stanowiska, mimo że mówi się, iż jest to branża zdominowana przez mężczyzn. Pracują w fabrykach przy produkcji pojazdów, projektują nowe samochody, świadczą usługi w warsztatach mechanicznych, są też kierowcami w transporcie krajowym i międzynarodowym. Znajdują się wśród pracowników branży, co prawda wciąż w mniejszości, ale w ostatnich latach następują spore zmiany. Z roku na rok wzrasta ich liczba. Jeszcze sześć lat temu płeć żeńska w Polsce stanowiła niecałe 30 proc. pracowników branży motoryzacyjnej, dziś to już prawie 35 proc. w Unii Europejskiej od lat udział kobiet pozostaje na niemal niezmiennym poziomie. Według „Pulsu Biznesu” na podstawie danych Eurostatu w 2015 r. w tym sektorze pracowało ponad 3,2 mln osób, z czego 25 proc. stanowiły kobiety. W tym samym roku w naszym kraju w motoryzacji zatrudnionych było 255 tysięcy pracowników, z czego prawie 90 tys. to kobiety. To o 10 proc. więcej, niż wynosi średnia w UE. W Polsce co trzecia osoba zatrudniona w motobranży to kobieta, a w UE — co czwarta. Coraz więcej kobiet aplikuje na stanowiska, ale jest to zjawisko charakterystyczne głównie dla Polski – informuje dr Henryka Bochniarz członek Rady Nadzorczej FCA Poland.

Fot. z archiwum spółki AS-PL

AS-PL Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem. Firma założona została w 1992 w Gdańsku jako Auto-Starter – Kaszubowska Danuta. Spółka obecnie zatrudnia ponad 200 wykwalifikowanych pracowników. AS-PL współpracuje z dystrybutorami oraz hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket.

Marka własna AS

Katalog produktów spółki obejmuje około 15 000 pozycji, odpowiadających blisko 200 000 referencji. W ofercie znajdują się części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających, motocykli. Asortyment podzielony został na trzy linie produktowe: – Economy line – to propozycja dla osób szukających optymalnej relacji ceny do jakości oferowanych produktów. – Standard line – to całkowita niezawodność i pewność rozruchu gwarantowana przez markę AS. – Premium line – to przede wszystkim towary OEM (Original Equipment Manufacturer) pochodzące od światowej klasy producentów, przeznaczone na pierwszy montaż, a także regenerowane rozruszniki i alternatory zawierające minimum 80% części OE. Wszystkie alternatory oraz rozruszniki oferowane przez spółkę, testowane są na specjalistycznych maszynach, a wyniki testów dołączane do oferowanych produktów. Atrakcyjna oferta handlowa AS-PL Sp. z o.o. sprawia, że klienci cieszą się swobodnym dostępem do produktów dedykowanych wszystkim typom pojazdów, w tym z systemem Start/Stop oraz o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Katalog on-line

Chcąc zaspokoić potrzeby Klientów w jak najkrótszym czasie, stworzono katalog internetowy. Dostęp on-line umożliwia w łatwy i szybki sposób wyszukanie potrzebnych części. Od 2015 marka AS-PL dostępna jest także w katalogu TecDoc. Ponadto, udostępniana jest specjalistyczna aplikacja AS, ułatwiająca dobór odpowiednich komponentów, która jest możliwa do pobrania w sklepach Google Play i App Store. W trosce o środowisko naturalne zrezygnowano z katalogów drukowanych na rzecz tabletów marki MODECOM, które posiadają fabrycznie zainstalowaną aplikację z katalogiem produktów marki AS-PL – wynika z informacji, które przekazała nam Monika Ostrowska – specjalista ds. komunikacji i PR w AS-PL.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *