Gwiazdka w Forum Gdańsk 2019. Tu zobaczysz pełną magii i śniegu zimę, która coraz rzadziej przychodzi do Polski. Jest też statek, kruszący lód… Mikołaj prosto z Laponii będzie rozdawał certyfikaty

Na zdjęciu: Największy w Gdańsku renifer. Fot. z Archiwum Forum Gdańsk

Świąteczne nastrajanie w Forum Gdańsk

Centrum handlowe Forum Gdańsk włącza się do akcji miejskiej „Odpalamy Święta”. W najbliższą niedzielę, 1 grudnia w Forum Gdańsk zabłyśnie 424 tysiące punktów świetlnych tworząc nastrojową scenerię. Będzie renifer, tunel ledowy, interaktywny Galeon oraz podwieszany statek z płóciennymi żaglami. W centralnym miejscu stoi już choinka, największa w Polsce – poinformowała nas Monika Ostrowska z Biura Prasowego Forum Gdańsk. Oto dalsza część komunikatu:

– Forum Gdańsk znajduje się w sercu miasta, stanowi jego integralną część, dlatego włączamy się do akcji „Odpalamy Święta” – informuje Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. – Wspólnie tworzymy magiczny klimat, który przybliży gdańszczan oraz turystów do Świąt Bożego Narodzenia. Zadbamy o dobry nastrój uruchamiając przepiękne iluminacje świetlne. Mam nadzieję, że pobyt w Forum Gdańsk upłynie radośnie i harmonijnie – dodaje Magdalena Gibney.

Fot. z Archiwum Forum Gdańsk

Choinka z diamentem

Na dziedzińcu Forum stoi już dwudziestoośmiometrowa choinka, przystrojona świecącymi gwiazdami. Jej szczyt zdobi diament świetlny. Niedaleko ustawiony został tunel ledowy natomiast tuż nad wejściem głównym do centrum handlowego znajduje się statek kruszący lód. Użyta w tej iluminacji technologia sprawia wrażenie, iż obiekt płynie.

Zostać kapitanem statku

Jedną z największych atrakcji wewnątrz centrum handlowego Forum Gdańsk jest Galeon z płóciennymi żaglami. Podwieszana konstrukcja o długości dziesięciu metrów nawiązuje do historii i tradycji Gdańska. Dziób Galeonu zdobi podobizna lwa, znajdującego się w herbie miasta. Interaktywny ster statku posiada właściwości edukacyjno-poznawcze.

Renifer z animacją płynącego światła

Trudno wyobrazić sobie inne zwierzę towarzyszące Mikołajowi. Sześcioipółmetrowy renifer stojący na podestach lustrzanych pozwala gościom na swobodny spacer pod instalacją artystyczną. Zachwyt wzbudzać będą także świecące kwiaty wykonane z luster, dekoracje zdobiące balustrady, podświetlane żyrandole, rozety lustrzane czy płatki śniegu.

Zimowe miasteczko

W sobotę, 30 listopada na dziedzińcu Forum Gdańsk uruchomione zostanie miasteczko zimowe. Za sprawą padającego śniegu, efektów świetlnych i dźwiękowych zapanuje w nim mroźny, bajkowy klimat. Wyjątkową scenerię tworzy góra lodowa, z blisko sześćdziesięciometrową zjeżdżalnią, prowadzącą wprost do jednej z restauracji.

– Partnerom tego przedsięwzięcia zależy na pokazaniu pięknej, pełnej magii i śniegu zimy, która coraz rzadziej przychodzi do Polski – mówi Magdalena Gibney.

Fot. z Archiwum Forum Gdańsk

Atrakcje dostępne w miasteczku lodowym są bezpłatne. Osoby zainteresowane korzystaniem ze zjeżdżalni proszone są o zapoznanie się z regulaminem i zaakceptowaniem go. W najbliższą sobotę i niedzielę, w godz. 11.00 – 15.00 oraz 17.00 – 21.00 będzie można wziąć udział w rozrywkach zimowych.

Mikołaj prosto z Laponii

W piątek i w sobotę, 6 i 7 grudnia do Forum Gdańsk przybędzie prawdziwy Mikołaj. Będzie okazja spotkać się z nim oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczestnicy spotkania otrzymają również specjalne certyfikaty – zachęca Monika Ostrowska z Biura Prasowego Forum Gdańsk.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *