Już w najbliższą sobotę jedyny w swoim rodzaju Bałtycki Maraton Brzegiem Morza! Dekoracja zwycięzców – w obecności uczestników XII Bałtyckich Regat o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Organizatorzy: Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz Liga Morska i Rzeczna

Źródło ilustracji: Urząd Morski w Gdyni.

Jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie

Już w sobotę, 26 sierpnia 2023  roku tradycyjnie odbędzie się  XIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, VIII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza oraz XII Bałtycki Bieg Dzieci Brzegiem Morza.

Źródło ilustracji: Urząd Morski w Gdyni.

Trasa maratonu w całości jest  poprowadzona po plaży, co pozwoli uczestnikom dokładnie poznać bałtyckie wybrzeże od Jastarni, przez Juratę, aż do Władysławowa. Jest to jedyny tego typu bieg w Polsce i jeden z dwóch w Europie – poinformowała Magdalena Kierzkowska – rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni:

Start i meta usytuowane będą na plaży, na wysokości Domu Zdrojowego, a biuro zawodów w Latarni Morskiej (wejście na plażę nr 50) –  czynne 25.08.2023 w godz. 18.30-21.00 oraz w dniu zawodów 26.08.2023 w godz. 7.00- 8.15.

Dekoracja zwycięzców  będzie miała miejsce na  scenie w Porcie Jastarnia około godziny 16.00, w tym czasie do portu dopłyną również uczestnicy XII Bałtyckich Regat o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Organizatorami wydarzeń są – Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz  Liga Morska i Rzeczna. Niezmiennie, co roku biegi wspierają partnerzy: Związek Miast i Gmin Morskich, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jastarni, Miasto Władysławowo, Morski Oddział Straży Granicznej, Zespół Szkół Policealnych w Wejherowie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, The North Event, KONSAL sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji Władysławowo. Swój udział mają również wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jastarni oraz UKS Delfin Jastarnia.

Źródło ilustracji: Urząd Morski w Gdyni.

Sukces naszej imprezy biegowej  to przede wszystkim  zasługa wielu  sponsorów, między innymi Sponsora Głównego – Hotelu Bryza w Juracie oraz Hotelu Dom Zdrojowy Resort&Spa w Jastarni, którzy są z nami od pierwszej edycji wydarzenia. W tym roku wspierają nas również: Pracownia Projektowa Budownictwa Hydrotechnicznego „Aquaprojekt,” Sp. z o.o., Baltic Hub, Best Western Hotel Jurata, Chipolbrok S.A., Matbet, SKS Surfingowy Klub Sportowy, Port Gdańsk, Przedsiębiorstwo Comal Sp. z o.o., Polski Rejestr Statków oraz Hotel Lido w Juracie.

– Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania! – zachęca Magdalena Kierzkowska – rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *