Kociewie, województwo pomorskie. Biegali sportowcy z przedszkoli i młodzi kandydaci na olimpiady. Rywalizowali w średniowiecznej osadzie, a laury otrzymali w amfiteatrze.

Wielkie emocje sportowe podczas V Cross Grodzisko Owidz.

Aby wziąć udział w jubileuszowym V Cross Grodzisko Owidz, najpierw trzeba było się odprawić w biurze zawodów (czynne już od 8,30), odbierając m.in. numer startowy.

Jubileuszowy V Cross Grodzisko Owidz miał w niedzielę 17 września 2017 wyjątkowe szczęście do doskonałej słonecznej pogody i rozpoczął się od startu biegu na dystansie 250 m dla 36 skrzatów w wieku do 6 roku życia.

Pierwsza trójka chłopców w biegu skrzatów na 250 m, to: 1. Jakub Kuc, 2. Szymon Dubiel i 3. Piotr Szubert.

Pierwsza trójka dziewcząt w biegu skrzatów na 250 m, to: 1. Agata Kropidłowska, 2. Martyna Szwedowska i 3. Joanna Ratz.

Pocieszającym jest to, że zawody te umożliwiają rodzicom stanięcie na starcie wraz z ich pociechami.

Starter wyjaśniał przebieg trasy 53 uczestnikom biegu dla dzieci w wieku 7-13 lat na dystansie 600 m

Start biegu na 600 m dzieci w wieku 7-13 lat.

Najszybciej na tym 600 m dystansie pobiegł 1. Patryk Prabucki, 2. Antoni Buda, 3. Krystian Pawlak.

Pierwsza trójka na mecie wśród dziewcząt przedstawia się następująco: 1.Aleksandra Ryk, 2. Julia Peszek, 3. Emilia Myszewska

W jubileuszowym biegu na 600 m w kategorii dzieci wzięło udział wyjątkowo dużo 53 uczestników.

Dziewczęta wcale nie ustępowały chłopcom i biegły na 600 m wysportowanym długim krokiem.

Swoisty doping dla swojej biegnącej na 600 m wnuczki w wykonaniu dziadka Mirosława Dereckiego, mieszkańca Starogardu Gdańskiego.

Bieg skrzatów i dzieci najbardziej przeżywali ich rodzice i dziadkowie. Po biegu było wiele wspólnej radości, komentarzy i planów na przyszłość, co do dbania o własną kondycję fizyczną. Na powyższym zdjęciu dziadkowieElżbieta i Mirosław Dereccy wraz ze swoim zięciem i wnuczką również uczestniczącą w biegu dla dzieci na 600 m.

Niepokojącym jest to, że w biegu młodzików w wieku 14-15 lat na 1700 m wzięło udział zaledwie 11 uczestników. Wśród chłopców kolejność była następująca na 1700 m: 1. Leon Gajdus, 2. Dominik Stępień, 3. Remigiusz Myszewski.

Najliczniejszą była grupa młodzieży z Bobowa, która na koniec zawodów wykonała sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie. To z Bobowa były najszybsze dziewczęta: 1. Wiktoria Malinowska, 2. Katarzyna Litka i 3. Julia Wereńczak.

Wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych i losowanie nagród spośród wszystkich uczestników biegów odbyło się w amfiteatrze Grodziska Owidz. Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *