Koronawirus nie sparaliżował energetyki. Produkcja  ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni nie jest zagrożona

Fot. Z Archiwum PGE Energia Ciepła

W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną  koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Trójmiasta PGE Energia Ciepła wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców.

Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji
i firm – wynika z informacji, które przekazała nam Katarzyna Dudzin – Główny Specjalista ds. Komunikacji, Departament Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Ciepła S.A. Oto ciąg dalszy:

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

W poczuciu odpowiedzialności utrzymania stabilnych dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców Trójmiasta, spółka podjęła decyzję o prowadzeniu działalności w warunkach ograniczonego dostępu z zewnątrz. Wprowadzony został system pracy zdalnej dla pracowników biurowych, a dla obsługi urządzeń wytwórczych wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

„Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy, jest szczególna i wymaga wyjątkowych decyzji” – mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. – „Dziękuję załodze za odpowiedzialną służbę i efektywną współpracę wszystkich pracowników elektrociepłowni, mimo fizycznego dystansu”. – dodała Elżbieta Kowalewska.

Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. W elektrociepłowniach na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Został także opracowany i weryfikowany jest na bieżąco plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji. Jako zakład o charakterze strategicznym dla mieszkańców Trójmiasta, elektrociepłownie są w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej  i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych – poinformowała Agnieszka Dietrich z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *