Lego w Gdańsku. Znaczące urozmaicenie oferty kulturalno – handlowej Forum Gdańsk. Premiera: 1 września 2022 roku. Oferty nie tylko dla dzieci. Możesz na miejscu coś zbudować, zapłacić i zabrać do domu

Fot. Kazimierz Netka.

Neptun na otwarciu sklepu – symbolu „Legolandu” nad Kanałem Raduni

Kopia Fontanny Neptuna pojawiła się nad Kanałem Raduni w Forum Gdańsk. Nie byłoby to czymś nadzwyczajnie dziwnym, gdyby nie fakt, że owa kopia, znajdująca się na tak zwanym mostku, zbudowana została z klocków Lego.

Fot. Kazimierz Netka.

Gdy ktoś podziwiając ową niezwykła konstrukcję – oczywiście mniejszą wymiarami od oryginału znajdującego się na Długim Targu – spojrzał na poziom wyżej, nad sklep Zara, to zaraz wiele by zrozumiał. Zobaczyłby bowiem napis, że poszukiwani są pracownicy do sklepu Lego.

Fot. Kazimierz Netka.

Tak więc, można powiedzieć, że symbol Legolandu też zagościł nad Kanałem Raduni, w Forum Gdańsk.

Korzystając z zaproszenia, zajrzeliśmy do owego sklepu, w środę, 31 sierpnia 2022 roku, mimo że otwarcie owej placówki handlowej zaplanowano na kolejny dzień, czyli na 1 września. Tam odbywała się uroczystość prapremiery otwarcia placówki Lego w Gdańsku. Na uroczystość tę zaproszono reprezentantów różnych środowisk, także cudzoziemców.

O rozwoju sieci Lego mówiła Beata Kucejko – Dyrektor Marketingu Marki Lego:

Fot. Kazimierz Netka.

To pierwszy sklep Lego na północy Polski. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest to sklep który właśnie znajduje się w Forum Gdańsk, miejscu spotkań gdańszczan i wielu turystów którzy do miasta Gdańska przybywają. Jesteśmy szczególnie dumni z tego sklepu, gdyż łączymy go jeśli chodzi o otwarcie z niesamowitą budowlą, kórą można odnaleźć na poziomie niżej, na tak zwanym mostku; zachęcam do odwiedzenia – mówiła o Fontannie Neptuna Beata Kucejko – Dyrektor Marketingu Marki Lego:

Na mostku mieści się figura Fontanny Neptuna, zbudowana z 17 000 klocków Lego i wazy 600 kilogramów. My bardzo lubimy przy każdym otwarciu sklepu Lego by taki akcent lokalny się pojawił i tutaj właśnie Neptun.

Fot. Kazimierz Netka.

Bardzo nam miło, że możemy się spotkać i trochę opowiedzieć o tym, co robimy, jako marka. Muszę powiedzieć, że marka Lego to marka, która jest bardzo lubiana przez Polaków i od jakiegoś czasu nie tylko najmłodszych, ale jak państwo rozejrzycie się po sklepie, po opakowaniach w kolorze czarnym, to nad nimi zauważycie napis: Adults Welcome, czyli po polsku: Witamy Dorosłych. To dodatkowa część biznesu, którą zaczęliśmy rozwijać w okresie pandemii, która też mocno zyskała sobie sympatię konsumentów, zwłaszcza tych starszych, tych, którzy mają sentyment do Lego i dzisiaj jest bardzo niespotykana sytuacja, że w momencie gdy sklep przekraczają dzieci i dorośli, to nie tylko zakupiony jest zestaw dla dziecka ale również zestaw, którym „jara” się dorosły.

W związku z tym chcemy do tego świata Lego w naszym sklepie zapraszać i małych fanów Lego i tych dorosłych. Myślę, że oferta jest bardzo bogata. To, co jest unikatową częścią naszych sklepów, to że nie chodzi wyłącznie o samą sprzedaż, ale też o doświadczenie. Tak, jak powiedziałam na początku, mamy w Polsce bardzo wielu fanów Lego i mamy w Polsce również ludzi, którzy po prostu odwiedzają nas regularnie w sklepach, bo poza samym obejrzeniem, tego co tutaj można nabyć, możliwa jest również zabawa. Mamy do tego kącik – tutaj jest również taki powstał – kącik do zabawy klockami, gdzie dzieciaki mogą swobodnie budować, mamy również kosz, w którym można złożyć własną minifigurkę Lego.

Fot. Kazimierz Netka.

Jest również tak zwany kącik Pick a Brick po angielsku, a tutaj już po polsku: Wybieraj i Buduj, gdzie można kupować klocki na tak zwane kubki, nie na kilogramy.

Fot. Kazimierz Netka.

Można sobie podejść i wybrać jakiekolwiek kolory, kształty, a potem w domu, w zaciszu coś kreatywnego samemu zbudować. Bo właśnie chodzi nie tylko o to, żeby budować zestawy, ale żeby puścić wodze fantazji i kreatywności, i tworzyć coś niespotykanego, własnego. Niepowtarzalnego.

Jako marka Lego bardzo mocno się rozwijamy. Ten sklep, jak już powiedziałam, piąty, nie jest ostatnim, który w tym roku zostanie otwarty. Po drodze jeszcze jeden. To czyni nas, jako Polskę, bardzo ważnym krajem na mapie rozwoju marki, która bardzo dba o kontakt i o doświadczenie klienta z marką. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności w Forum będzie się tutaj pojawiać dużo więcej rodzin, które po drodze będą wpadały i z nami budowały relację, na której nam bardzo zależy – powiedziała Beata Kucejko – Dyrektor Marketingu Marki Lego.

Fot. Kazimierz Netka.

W sklepie Lego w Forum Gdańsk można kupować gotowe konstrukcje z klocków Lego: latarnie morskie, samochody. Na ekspozycji jest też sowa z powieści o Harrym Potterze. Jednej z pań, obecnych na prapremierze otwarcia sklepu, marzy się też możliwość nabycia samochodu Bugatti z klocków Lego.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.