Lodołamacze w akcji. Blisko 300 dziecięcych obrazków  nadesłanych na konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowany przez RZGW w Gdańsku

Źródło ilustracji: RZGW w Gdańsku.

Wody Polskie edukują on-line

Program edukacyjny Wód Polskich Aktywni Błękitni wszedł w drugi semestr roku szkolnego 2020/21. Ograniczenia epidemiczne nie sprzyjają szkolnej aktywności, jednak Wody Polskie starają się realizować działania edukacyjne on-line. I chociaż lista szkół uczestniczących w programie jest na ten rok już zamknięta to Internet Wód Polskich pozostaje otwarty dla każdego. Cały czas można oglądać spektakl interaktywny spektakl pt. „Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos” przygotowany dla uczniów podstawówek.

Źródło ilustracji: RZGW w Gdańsku

Każdy uczeń, czy klasa szkolna może włączyć się w konkursy i akcje organizowane na profilu Facebook Aktywni Błękitni i na stronie internetowej Wód Polskich – poinformował Bogusław Pinkiewicz, szef Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) w Gdańsku. Oto ciąg dalszy komunikatu:

Źródło ilustracji: RZGW w Gdańsku

Właśnie zakończył się konkurs rysunkowy dla uczniów szkół podstawowych opublikowany na profilu Facebook Aktywnych Błękitnych. Na zwieńczenie zimowego wypoczynku w czasie ferii, dzieci miały za zadanie przedstawić w formie graficznej nasze lodołamacze w akcji, a także napisać dlaczego ich zdaniem bez względu na warunki pogodowe, lodołamacze muszą być w gotowości. Konkurs spotkał się z szerokim odzewem uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą. Napłynęło blisko 300 zróżnicowanych prac, które nasi najmłodsi odbiorcy stworzyli posługując się rozmaitymi narzędziami i technikami, m.in. kredkami, ołówkami, mazakami, farbami, wycinankami, wyklejankami, czy plasteliną.

Adres do projekcji spektaklu (początek po pierwszych 5 min.):

https://gdansk.wody.gov.pl/aktualnosci/905-aktywni-blekitni-interaktywna-edukacja-wodna

Więcej o konkursie plastycznym:

https://wody.gov.pl/aktualnosci/1625-lodolamacze-wod-polskich-oczami-dzieci-sukces-edukacji-przez-zabawe

– zachęca Bogusław Pinkiewicz – szef Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *