Maria Piradoff-Link – kustosz społecznego Mini Muzeum w „Bankowcu” – Bohaterką Gdyni. Znamy  już laureatów akcji „Z miłości do Gdyni”. Kapituła tego konkursu miała bardzo trudne zadanie – musiała wybrać najlepszych spośród ponad trzydziestu osób, z których każda wyróżnia się wielkim sercem dla Gdyni i osób potrzebujących

Fot. z Archiwum organizatorów akcji

Oddani miastu znanemu m.in. ze słynnego klifu – wysokiego brzegu w Gdyni Orłowie

Zakończyła się akcja poszukiwania osób najbardziej miłujących Gdynię – miasto z morza i marzeń. Tytułem: Bohaterka Gdyni uhonorowana została Maria Piradoff-Link – kustosz społecznego Mini Muzeum w „Bankowcu”. Nagrodę publiczności otrzymała Justyna Bork – gdyńska działaczka społeczna, twórczyni „Bazarku na rzecz gdyńskiego hospicjum”, a trzecie miejsce zajęła Dorota Twarowska – nauczycielka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości w IX LO w Gdyni, opiekun samorządu uczniowskiego. Akcja spotkała się z bardzo żywym zainteresowaniem gdynian, którzy oddali 95 tysięcy głosów podczas internetowego głosowania. Wręczenie nagród i podsumowanie akcji miało miejsce w Galerii Klif w niedzielę, 15 grudnia – wynika z informacji, które przekazały nam Alina Geniusz-Siuchnińska – PR Manager w inn|tu oraz Beata Górska – Marketing Manager w Galerii Klif Gdynia.

Fot. z Archiwum organizatorów akcji

– Jesteśmy najbardziej gdyńską galerią handlową i chcieliśmy wyróżnić i nagrodzić osoby, które działają, inspirują, zarażają swoim entuzjazmem innych. „Z miłości do Gdyni” – ta nazwa pojawiła się całkiem spontanicznie. Okazało się, że nasz pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczyła zarówno liczba osób zgłoszonych do konkursu, jak i liczba osób na nich głosujących. Codziennie oddawano po 8 tysięcy głosów! Serdecznie gratuluję pani Marii Piradoff-Link zdobycia tytułu Bohaterki Gdyni, gratuluję także pani Justynie Bork zwycięstwa w głosowaniu internautów. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym życzę siły do wprowadzania marzeń w życie, a Państwu, naszym Klientom, zawsze dobrej atmosfery podczas spędzania czasu w naszych progach – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.

Maria Piradoff-Link nie jest rodowitą gdynianką, ale przez małżeństwo się nią stała. Zamieszkała w legendarnym „Bankowcu”, największym domu mieszkalnym przedwojennej Gdyni. Uratowała i wciąż ratuje od zniszczenia wyposażenie mieszkań, których pozbywali się nowi lokatorzy. Wymyśliła i założyła Mini Muzeum, gromadzące te przedmioty i elementy dawnego wyposażenia. Są one pokazywane w dawnym schronie, a obejrzały je już dziesiątki tysiące osób. Bohaterka Gdyni jest społecznym kustoszem, przewodnikiem po Bankowcu, dobrym duchem całej wspólnoty, opiekunem przedwojennego ducha tego domu. Głosami kapituły, którą tworzyło sześć osób, została wybrana Bohaterką Gdyni. Nagrodę odebrała z rąk Marioli Rogóż, dyrektora Galerii Klif.

Fot. z Archiwum organizatorów akcji

Judyta Bork skradła serca internautów, wygrywając Nagrodę Publiczności. Wymyśliła i wciąż prowadzi na jednym z portali społecznościowych „Bazarek” i udaje jej się, dzięki licytacjom, zdobywać środki na pomoc pacjentom hospicjów w całej Polsce. Przedmioty, które są licytowane, to głównie wyroby hand-made oraz usługi. Wokół pani Judyty działa grono ludzi; wszyscy to osoby prywatne, niezrzeszone w żadnej organizacji i nie czerpiące żadnych dochodów z przeprowadzania akcji. Nagrodę wręczył Wiktor Pilarczyk, prezes Polska Press, oddział w Gdańsku.

Dorota Twarowska, laureatka Wielkiego Wyróżnienia, od 29 lat nauczycielka języka angielskiego w  IX Liceum Ogólnokształcącym w Orłowie, uczy też przedsiębiorczości, opiekuje się szkolnym samorządem, jest wychowawczynią klasy teatralno – filmowej, lektorką, wolontariuszką w jednej z gdyńskiej fundacji. Od lat pracuje aktywizując młodzież, jest też organizatorską gdyńskich gier miejskich. Jej motto śmiało może określać pasje i wybory wszystkich laureatów. Brzmi ono tak:

Dla tych Ludzi, co na fali

Swe marzenia budowali.

Pytasz, za co kocham Gdynię?

Za jej oryginalne imię,

za to, że się nie starzeje,

wręcz odwrotnie, wciąż MŁODNIEJE.

Fot. z Archiwum organizatorów akcji

Nagrodę wręczył Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Kapituła przyznała także siedem wyróżnień. Otrzymali je (w kolejności alfabetycznej):

Arkadiusz Brzęczek – miłośnik Gdyni, znawca tysiąca historii, pisarz, społecznik; Marta Czachor – działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych, wolontariuszka, działa też na rzecz hospicjum, przekracza własne ograniczenia; Magdalena Kardynał – prezes Fundacji OmeaLife, działającej na rzecz kobiet z rakiem piersi; Barbara Kaszuba – społeczniczka, gdynianka o wielkim sercu i empatii do drugiego człowieka. Prowadzi Kaszubską Fundację Pomocy Potrzebującym i Fundację My Kaszubi; Urszula Kubicka-Formela – prowadzi Fundację „Niebieski Szlak” wspierającą osoby z autyzmem, współorganizatorka gdyńskiej odsłony Światowego Dnia Świadomości Autyzmu; Marian Niemierkiewicz – współautor pomysłu budowy basenu otwartego na Polance Redłowskiej, pływak; Agnieszka Nowicka – twórczyni pracowni kreatywnej „Lilki Szpilki” przy ulicy Bema 10 w Gdyni.

Wszystkie nagrody dla zwycięzców ufundowała Galeria Klif. Bohaterka Gdyni otrzymała Kartę Zakupową o wartości 5 tysięcy złotych. Zwyciężczyni Publiczności Kartę o wartości 2 tysięcy złotych, a Wielkie Wyróżnienie oznaczało Kartę o wartości 1 tysiąca złotych. Osoby wyróżnione będą mogły zrobić zakupy o wartości 300 zł. Klif przygotował też niespodzianki dla uczestników.

Partnerami akcji byli: redakcja „Dziennika Bałtyckiego” i Muzeum Miasta Gdyni, które podczas Gali otworzyło dla publiczności piątą już z kolei wystawę dawnych fotografii, pokazywaną w Galerii Klif. Tematem ekspozycji są właśnie bohaterowie Gdyni, przedwojennej i tej nam bliższej. Wystawa pokazuje sylwetki 15 osób, wśród nich nie zabrakło Danuty Baduszkowej i księdza Hilarego Jastaka. Patronat honorowy nad akcją objął Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej, niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, strefę gastronomiczną, ulubione kawiarnie i restaurację oraz centrum fitness i liczne usługi, ułatwiające życie.

W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz, Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do dyspozycji gości jest strefa food court, Kraina Treflików – miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM oraz laboratorium perfumeryjne Mo61.

Szeroko rozwinięty jest również sektor wnętrzarski.  Klienci mają do dyspozycji sklepy takie jak Home &You, BB Home, Spensen czy House & More oraz otwarte tej jesieni: salon Premium Home, Tempur, Miloo Home i dwupiętrowy salon Witek Home.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze – poinformowały Alina Geniusz-Siuchnińska – PR Manager w inn|tu oraz Beata Górska – Marketing Manager w Galerii Klif Gdynia.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *