Mianowano siedmioro gdańskich ambasadorów siatkarskich mistrzostw Europy.

Miasto Gdańsk, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze zaprosili na akcję społeczną pn. „Walcz. Zwyciężaj. Gdańsk”, związaną z mistrzostwami Europy w siatkówce mężczyzn, które rozpoczną się w Polsce 24 sierpnia. Plenerowa impreza odbyła się w czwartek 25 maja na Targu Węglowym w Gdańsku.

„Walcz. Zwyciężaj. Gdańsk”


Z udziałem prezesa PZPS Jacka Kasprzyka, dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu Andrzeja Trojanowskiego mianowano gdańskich ambasadorów siatkarskich mistrzostw Europy, m.in. na powyższym zdjęciu od lewej: aktorkę Dorotę Kolak, florecistkę Sylwię Gruchałę, aktora Mirosława Bakę i siatkarza LOTOSU Trefla Gdańsk byłego reprezentacyjnego libero, który zakończył karierę Piotra Gacka. Pozostali trzej ambasadorzy, to trener Lotosu Trefl Andrea Anastasi i przyjmujący tego klubu Mateusz Mika oraz piłkarz Lechii Gdańsk Sławomir Peszko.

W stronę licznie zebranych młodocianych zwolenników piłki siatkowej, ze sceny skierowanych zostało przez gdańskich ambasadorów siatkarskich mistrzostw Europy siedem piłek siatkowych.

Jedna z siedmiu piłek miała autograf prezesa PZPS Jacka Kasprzyka i ta osoba która ją schwyciła otrzymała cenną nagrodę. Tą osobą okazał się być Kacper Ziobrowski, uczeń klasy 6 A ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku. W nagrodę otrzymał on podwójne zaproszenie na gdańskie mecze siatkarskich mistrzostw Europy. Jego wychowawczyni WF Katarzyna Klasa, absolwentka uczelni sportowej w Gorzowie Wielkopolskim chętnie będzie przyjeżdżała z Lęborka do Gdańska na gdańskie mecze siatkarskich ME 2017.

Miasto Gdańsk, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze zaprosili na akcję społeczną pn. „Walcz. Zwyciężaj. Gdańsk”, związaną z mistrzostwami Europy w siatkówce mężczyzn, które rozpoczną się w Polsce 24 sierpnia. Plenerowa impreza odbyła się w czwartek 25 maja na Targu Węglowym w Gdańsku.

Przed południem na specjalnie przygotowanych boiskach, uczniowie pomorskich szkół podstawowych i gimnazjalnych stanęli do rywalizacji o tytuł Szkoły Siatkarskiej Młodzieży.

Następnie rozpoczęło się przetaczanie wielkiej piłki o 4 metrach średnicy i 54 kg wagi!, z udziałem uczniów, przedstawicieli Miasta i PZPS, a także reprezentanta Polski Piotra Nowakowskiego, zawodnika LOTOSU Trefla Gdańsk (na powyższym zdjęciu udzielający wywiadu).

W imprezie wzięli udział młodzi siatkarze gdańskiego LOTOSU Trefla Gdańsk, chętnie pozujący do wspólnego zdjęcia.

W ślady zawodników poszła młodzież szkolna biorąca udział akcji pn. „Walcz. Zwyciężaj. Gdańsk”.

Młodzież chętnie robiła sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Wśród usportowionych dziewcząt duże uznanie znaleźli młodzi zawodnicy uprawiający futbol amerykański.

Po oficjalnym mianowaniu siedmiu gdańskich ambasadorów siatkarskich mistrzostw Europy, w stronę młodzieży wyrzucono jeszcze wiele piłek do siatkówki.

Podczas siatkarskich ME, w Gdańsku rozegranych zostanie pięć meczów grupy A, w tym dwa z udziałem Biało-Czerwonych. W inauguracyjnym spotkaniu 24 sierpnia (czwartek) o godz. 17.30 Finlandia zagra z Estonią, dwa dni później o tej samej porze Estonia zmierzy się z Serbią, a o 20.30 Polska z Finlandią, natomiast 28 sierpnia (poniedziałek) o 17.30 rozpocznie się konfrontacja Serbii z Finlandią, a trzy godziny później Polski z Estonią.
Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *