Miasto Tczew jest Gminą na Piątkę. Tak orzekli studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Identyczne oceny uzyskały Gdańsk, Gdynia, Człuchów, Chojnice, Lębork, Kolbudy.

Źródło ilustracji: Urząd Miejski w Tczewie.

Bardzo dobrze obsługują biznesmenów.

Gmina Miejska Tczew już po raz drugi (poprzednio w 2014 roku) otrzymała nagrodę w rankingu „Gmina na 5” organizowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przebadanych zostało 658 gmin, w tym 35 z województwa pomorskiego – wynika z informacji, które przekazała nam Małgorzata Mykowska – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Głównym aspektem stanowiącym podstawę badania była jakość obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym. Zbadano drogę elektroniczną tego kontaktu – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji poprzez Oficjalną Witrynę Internetową (OWI) oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Ważnym elementem było maskowanie badania, tj. taka aranżacja komunikacji (tajemniczy klient), by badane jednostki nie wiedziały, że biorą udział w badaniu. Pozwoliło to na uzyskanie odpowiedzi realnie takich, jakie uzyskać mogą potencjalni interesanci – bez zniekształcającego wpływu świadomości badania wśród badanych jednostek.

Nagrodzone gminy z województwa pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Człuchów, Chojnice, Lębork, Kolbudy – łącznie 7 gmin z naszego województwa.

Konkurs organizowany jest od 2011 roku i była to już jego 7 edycja. Pełen raport oraz relacja z konferencji „Gmina na 5”, która odbyła się 24 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, dostępny jest na stronie:

http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KNoP/struktura/IP/struktura/ZOB/forum_gmin_na_5/Strony/default.aspx – poinformowała nas Małgorzata Mykowska – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *