Miasto Tczew wysyła swym mieszkańcom telefonicznie wiadomości na temat zagrożeń. To jeden z najlepszych systemów powiadamiania o niebezpieczeństwach oraz o innych zdarzeniach. Informacje przekazywane są w formie komunikatów SMS.

Na zdjęciu: Gmach Urzędu Miejskiego w Tczewie. Fot. Kazimierz Netka.

Bank najnowszych informacji możesz mieć w kieszeni…

Urząd Miejski w Tczewie samodzielnie wprowadził system i serwis SMS, dzięki któremu mieszkańcom bezpłatnie przekazywane są najświeższe informacje SMS dotyczące miasta. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa poprzez ostrzeganie o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach, utrudnieniach). Ponadto, na bieżąco wysyłane są komunikaty o interesujących wydarzeniach w mieście.

O szczegółach poinformowali, podczas konferencji prasowej, Adam Burczyk – wiceprezydent Tczewa oraz Małgorzata Mykowska – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Aby otrzymywać najświeższe informacje w postaci wiadomości SMS, należy wysłać SMS ze słowem kluczowym KRYZYS lub WYDARZENIA pod nr telefonu: 4301. Jeśli słowem kluczowym w wiadomości SMS wysłanej na numer 4301 będzie KRYZYS, to właściciel telefonu otrzymywać będzie wiadomości o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach, utrudnieniach). Jeśli słowem kluczowym w wiadomości SMS wysłanej na numer 4301 będzie WYDARZENIA, docierać do niego będą komunikaty lub przypomnienia o wydarzeniach w mieście. SMS-y zgłoszeniowe ze słowem kluczowym trzeba wysyłać oddzielnie. Aby zrezygnować z usługi należy ponownie wysłać SMS na ten sam numer ze słowem kluczowym. Koszt jednego wysłanego SMS-a naliczany jest według taryfy operatora.

Wszystkie wieści otrzymywane z serwisu SMS Urzędu Miejskiego w Tczewie są bezpłatne i nie będą zawierać reklam.

Wiadomości o sytuacjach kryzysowych rozsyła Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Tczewie. Informacje o pozostałych wydarzeniach dostarczają: Centrum Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna, Fabryka Sztuk i wkrótce także Dom Przedsiębiorcy.

Dodatkową atrakcją w tczewskim systemie powiadamiania SMS ma być poranne, automatyczne informowanie mieszkańców Tczewa o pogodzie oraz imieninach w danym dniu.

Koszty konfiguracji i wdrożenia systemu oraz budowy strony www o adresie www.sms.tczew.pl dla Urzędu były zerowe; magistrat wykonał to we własnym zakresie. Jedyną opłatą jest abonament miesięczny uzależniony od liczby wysłanych SMS-ów przez Urząd Miejski w miesiącu.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *