Mieszkania w zrewitalizowanej dzielnicy w stolicy województwa pomorskiego. Tam miał pozostać tylko przemysł…

Nowi obywatele Gdańska Letnicy

fot-wlodzimierz-amerski-479

Osiemnaście rodzin odebrało klucze do swoich mieszkań przy ul. Suchej 10 w Letnicy. Budynek zrealizowała miejska spółka budowlana Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

fot-wlodzimierz-amerski-484

– Letnica ma wielki potencjał. Tu może powstać nawet pięć tysięcy mieszkań. Dzielnica jest pięknie położona, świetnie skomunikowana – nic tylko tu zamieszkać. To obecnie jedna z nowszych dzielnic Gdańska, przeszła rewitalizację i jest zupełnie innym miejscem niż przed 2012 rokiem – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który wraz z nowymi lokatorami oglądał w poniedziałek 19 września 2016 mieszkania przy Suchej.

fot-wlodzimierz-amerski-472

W nowym budynku GTBS, pod którego teren spory sądowe trwały aż 5 lat, znajduje się 18 mieszkań wykończonych „pod klucz”. Są to lokale dwu- i trzypokojowe z aneksami kuchennymi. Średni metraż mieszkania to 50 m kw. Budynek nie jest podpiwniczony, więc w każdym mieszkaniu znajduje się dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.
Koszt realizacji inwestycji to 3,05 mln zł, z czego 1,27 mln zł to wkład Gminy Miasta Gdańska. Pozostałą kwotę pokrywa kredyt KMF oraz partycypacje lokatorów.

fot-wlodzimierz-amerski-494

Symbolicznego przecięcia wstęgi przy wejściu do nowego budynku dokonał Paweł Adamowicz w asyście mieszkanki Anny Hęcy wraz z jej dwójką dzieci Kingą i Oskarem.

fot-wlodzimierz-amerski-487

Klucze do swego nowego mieszkania nr 6 w klatce A na drugim piętrze odebrało małżeństwo Hęcy. Mają oni ogrzewane gazem trzypokojowe mieszkanie o łącznej powierzchni 53 m kw, za które musieli zapłacić 67 tys. zł i kucję w wysokości 7,5 tys. zł.

fot-wlodzimierz-amerski-480

– Mieszkamy tu od kilku dni. Właśnie wyposażamy nasze mieszkanie. Tu jest spokój cisza, łatwo wszędzie dojechać. Blisko praca, przedszkole – wszystko blisko. Mamy 53 metrów kwadratowych, trzy ładne pokoje to jest spełnienie naszych marzeń – mówi Beata Wyskok jedna z lokatorek, która w mieszkaniu przy ul. Suchej zamieszkała wraz z mężem Krzysztofem i synem Nikodemem.

fot-wlodzimierz-amerski-506

Poświęcenia nowego obiektu jak i jego mieszkańców dokonał ks. Zbigniew Drzał, długoletni wikariusz, a obecnie proboszcz parafii św. Joachima i Anny w Gdańsku Letnicy.

fot-wlodzimierz-amerski-513

Proboszcz parafii w Gdańsku Letnicy, dla zachowania dobrosąsiedztwa, nowym mieszkańcom wręczył obrazki z wizerunkiem oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego.

fot-wlodzimierz-amerski-485

Budynek przy Suchej 10, to nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja GTBS na terenie Letnicy. Warto przypomnieć, że w 2012 roku spółka postawiła domy przy ul. Niecałej (8 i 16 mieszkań) i przy ul. Michny (16 i 11 mieszkań).
W najbliższym czasie GTBS planuje wznoszenie kolejnych budynków przy ul. Michny (8 mieszkań) i Niecałej (13 mieszkań).

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *