Na statek i do Szwecji na majówkę. Wycieczki ze Stena Line na morskiej trasie Gdynia – Karlskrona, ze zwiedzaniem, także na rowerze, kawałka Skandynawii

Źródło ilustracji: Stena Line.

Poznaj drugą stronę Bałtyku

Majówka to czas wyjazdów. Warto wybrać się promem Stena Line do południowej Szwecji, poznać jej malowniczą przyrodę i historię oraz odpocząć i zaznać uroków relaksu na statku. Szwedzkie miasto Karlskrona jest położone na 33 wyspach i słynie z zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Weekendowy wypad do Szwecji ze Stena Line można teraz kupić już od 169 zł na osobę – wynika z informacji, które rpzekazała nam Joanna Włodarek – senior consultant w Human Signs:

Krótka majówka w tym roku? Nie szkodzi! Nawet w dwa dni możesz zmienić otoczenie i odpocząć w zupełnie inny sposób. Dzięki majówkowej promocji teraz już od 169 zł na osobę możesz wybierać się za morze. Zabierz się promem Stena Line z Gdyni do Szwecji na jeden dzień. Przeżyjesz morską przygodę i poznasz kawałek Skandynawii, zwiedzając miasto Karlskrona położone na archipelagu 33 wysp.

Potrzebujesz majówkowej aktywności? Zabierz ze sobą rower, bo Karlskrona i okolice to miejsce wprost stworzone do relaksujących wycieczek, zarówno dla początkujących rowerzystów, jak i tych zaawansowanych. Wybór tras jest ogromny – od wypraw po wybrzeżu i wyspach, do wycieczek połączonych ze zwiedzaniem miasta i jego zabytków, wpisanych na listę UNESCO. Rower na pokład statku możesz zabrać ze sobą w atrakcyjnej cenie – tylko 29 zł.

Wybierając podróż promem rozpoczynasz majówkowy wypoczynek już w momencie, gdy znajdziesz się na pokładzie statku, rozpoczynając od relaksu w SPA z sauną i jacuzzi z widokiem na morze po bary, restauracje czy dyskotekę. Chcesz wybrać się z rodziną? Zabierz najmłodszych, bo dzieci też znajdą coś dla siebie, od czterech placów zabaw po prawdziwą morską przygodę na wielkim statku.

Dzień w Szwecji:

https://www.stenaline.pl/oferty-specjalne/dzien-w-szwecji

podczas rezerwacji podaj kod ONLINE

para w kabinie 2-osobowej: od 338 zł, rodzina 2 dorosłych i 2 dzieci w kabinie 4-os: od 458 zł

Cena obejmuje:

– podróż promem z Polski do Szwecji i z powrotem, z jednym dniem w Karlskronie;

– dwa noclegi w 2-osobowej kabinie wewnętrznej z łazienką i telewizorem;

– atrakcje na pokładzie.

Trochę więcej o Stena Line

Stena Line jest powstałym w 1962 roku szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 18 trasach łączących 9 krajów, eksploatuje 37 promów wykonujących blisko 25 000 rejsów rocznie. Zatrudnia ponad 4300 pracowników. Przewozy wynoszą średnio co roku: 7,6 mln pasażerów, 1,7 mln samochodów osobowych oraz 2,1 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.). Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i stale rozwija nowe rozwiązania intermodalne, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Stena Line odgrywa również ważną rolę w turystyce w Europie dzięki szerokiej działalności pasażerskiej.

W Polsce Stena Line jest obecna od ponad ćwierci wieku. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza kilkaset tysięcy pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków o szerokiej ofercie atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Nordica, również zabiera pasażerów i samochody osobowe, lecz jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.

Stena Line jest częścią Stena AB Group, należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy sięgają 37 mld koron szwedzkich rocznie. Stena AB zatrudnia ok. 16 000 pracowników na całym świecie – poinformowała Joanna Włodarek – senior consultant w Human Signs.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.