NFZ ostrzega. Pojawiają się fałszywe bony lekowe i karty ubezpieczeniowe. Nowy sposób oszustów na wyłudzanie opłat od chorych

Na ilustracji: fałszywa karta karta ubezpieczeniowa. Przed takimi dokumentami ostrzega NFZ.

Możesz stracić nie tylko pieniądze!

W internecie, w tym w popularnych serwisach społecznościowych, pojawiają się informacje o bonach lekowych lub kartach podarunkowych dla pacjentów do aptek, które rzekomo wydaje NFZ. To oszustwo oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy – ostrzega Monika Kierat – rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku:

Metoda na „bon z NFZ do apteki”. Nie dajmy się oszukać

Do Centrali NFZ wpływają niepokojące sygnały o bonach lub kartach podarunkowych, które rzekomo wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia. W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać taką kartę, o wartości np. 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Ostrzegamy, to oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy!

Poniżej przykładowy wpis na portalu społecznościowym, jakie mogą być umieszczane p[rzez oszustów:

Źródło: NFZ.

 Oto jak nie dać się oszukać i w związku z tym o czym należy pamiętać:

– Narodowy Fundusz Zdrowia NIE WYDAJE żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek

– Nie klikaj w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. MOŻESZ STRACIĆ DANE I PIENIĄDZE!

– Jeśli masz wątpliwości, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI przez bezpłatną i całodobową infolinię 800 190 590 lub POWIADOM NAJBLIŻSZĄ JEDNOSTKĘ POLICJI.

– Korzystaj tylko z oficjalnych źródeł wiadomości.

– Pamiętaj, że wiarygodne i prawdziwe informacje na temat świadczeń medycznych, w tym dostępu do leków refundowanych, znajdziesz na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na infolinii NFZ: 800 190 590.

Na Pomorzu do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów od pacjentów w tej sprawie – poinformowała Monika Kierat – rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Pomorski Oddział Wojewódzki w Gdańsku.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *