Nie przenośmy koronawirusa do lasów! Niech one zawsze będą zdrowe. Zakaz  wstępu co najmniej do 11 kwietnia. Na jakiej podstawie? – wyjaśnia to Jerzy Krefft – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

Fot. Kazimierz Netka

Zadbajmy o ochronę własnego zdrowia i o dobro przyrody

Obowiązuje zakaz wstępu do lasów i na plaże. W strefie nadmorskiej oznacza to, że nie możemy zbliżyć się m.in. do styku lądu i Bałtyku. Lasy pełnią nad morzem bardzo ważną funkcję. Chronią wydmy przed zniszczeniem, przed rozdmuchaniem ich przez wiat i przed rozdeptaniem. Teraz, m.in. w lasach. Powstaje nowe życie. Ptaki budują gniazda, a niektóre już wychowują młode, np. bieliki – nasze największe ptaki drapieżne.

Jeśli jeszcze przez jakiś czas nie będziemy wchodzić do lasu – przyroda wiele na tym skorzysta. Ponadto, w lasach jest coraz większe zagrożenie pożarami. To niebezpieczeństwo nasili się, bo nadchodzą suche i słoneczne dni.

Jakie teraz – w związku z pandemią koronawirusa – obowiązują zasady poruszania się po lesie, kto ma prawo wstępu do las, a komu zakazano – wyjaśnia Jerzy Krefft – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Gdańsku. Oto szczegółowa informacja na ten temat:

Dostosujmy się do tych zakazów, by później, po zakończeniu epidemii, móc w pełni korzystać z dobrodziejstw przyrody.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *