O zatrudnianiu obcokrajowców. Dzień otwarty dla cudzoziemców w gdańskim ZUS

Źródło ilustracji: ZUS Oddział w Gdańsku.

Zagadnienia prawne, skarbowe, ubezpieczeniowe, bhp

Już w najbliższy czwartek gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dzień otwarty dla cudzoziemców, którzy wykonują pracę w Polsce lub w innym państwie UE, a także dla ich pracodawców i agencji zatrudnienia.

Plakat_cudzoziemcy_tłum

W ramach Pomorskiej Platformy Współpracy na rzecz cudzoziemców, na regionalnym rynku pracy w gdańskim oddziale ZUS przy ul. Chmielnej 27/23 w czwartek 13 kwietnia w godzinach od 10 do 13 odbędzie się dzień otwarty. Hasło wydarzenia brzmi „Cudzoziemcy na pomorskim rynku pracy” – poinformował Krzysztof Cieszyński – regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego:

13.04_Dzień otwarty-harmonogram_polski

O godzinie 10.00 będzie można wysłuchać wykładu eksperta z ZUS zatytułowanego „Zastosowanie ustawodawstwa polskiego w zakresie ubezpieczeń społecznych w przypadku cudzoziemców delegowanych do innego państwa UE”. Kolejna prelekcja, „Zatrudnianie cudzoziemców w kontekście doświadczeń kontrolnych Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku”, rozpocznie się o 10.45. Następny będzie przygotowany przez specjalistów z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku wykład „Podatkowe zagadnienia związane z zatrudnianiem obcokrajowców”, który rozpocznie się o 11.30. Cykl wykładów zamknie wystąpienie „Usługi Punktu wsparcia cudzoziemców w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku”, które rozpocznie się o 12.15.

ZUS_plakat_cudzoziemcy_13.04.2023.

W programie również porady specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Gdańskiego Urzędu Pracy, Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku. Będzie też można założyć profil na PUE ZUS. Dostępne będą również materiały informacyjne – poinformował Krzysztof Cieszyński – regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *