Polferries pomógł już ponad 9500 ukraińskim uchodźcom bezpłatnie dostać się do Szwecji. Uciekają głównie kobiety i dzieci. Linia Gdańsk-Nynashamn nadal cieszy się największym zainteresowaniem. Dla zwykłych podróżnych wprowadzono dodatek paliwowy do ceny biletów

Źródło ilustracji: Polferries.

Przewoźnik opublikował propozycje pierwszych wycieczek do Skandynawii

W dalszym ciągu wielu obywateli Ukrainy szuka schronienia w Skandynawii. Uchodźcy korzystają z polskich promów, by przedostać się przez Bałtyk. Pomocy udzielają też polskie firmy lądowe – dowiedzieliśmy się od Michała Arciszewskiego – rzecznika prasowego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej:

DAROWIZNA OD FUNDACJI LOTOS NA ZAKUP PASÓW RATUNKOWYCH

Fundacja LOTOS podjęła decyzję o przekazaniu darowizny, z której Polferries sfinansuje zakup kamizelek ratunkowych dla najmłodszych pasażerów. W ramach prowadzonej akcji pomocowej polski armator przewozi głównie kobiety i dzieci, uciekające przed wojną. Wnioskowana kwota 10 tysięcy złotych pozwoli na zakup ponad 70 sztuk pasów. Dzięki otrzymanemu wsparciu, promami Polferries będzie mogło podróżować więcej dzieci. To kolejne wspólne działania na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom. Przed blisko dwoma tygodniami przewoźnik otrzymał od Fundacji LOTOS środki na zakup paliwa.

 POLFERRIES NA POMOC UKRAIŃSKIM UCHODŹCOM

Polferries do 11 kwietnia br. pomógł ponad 9500 ukraińskim uchodźcom bezpłatnie dostać się do Szwecji. Linia Gdańsk-Nynashamn nadal cieszy się największym zainteresowaniem. Obywatelom Ukrainy oferowane są również nieodpłatne kursy na trasie Świnoujście-Ystad.

Na zdjęciu: Uliczka w Ystad. Źródło ilustracji: Polferries.

Armator zapewnia także bezpłatny transport pomocy humanitarnej ze Szwecji do Polski. Dotychczas na pokładach promów Polferries przewieziono do potrzebujących dziesiątki ton darów, gromadzonych przez fundacje, organizacje charytatywne i wolontariuszy – w tym żywność, odzież oraz pojazdy medyczne i agregaty prądotwórcze. Wszystkie podmioty prowadzące zarejestrowaną działalność dobroczynną, w celu uzyskania darmowego biletu na przewóz pomocy, proszone są o kontakt pod adresem e-mail a.strozyna@polferries.pl z podaniem kompletu informacji. O zakresie niezbędnych danych przewoźnik poinformował na Facebooku.

Na zdjęciu: Wolontariusze w Terminalu Promowym w Nynashamn. Źródło ilustracji: Polferries.

 WYCIECZKI DO SKANDYNAWII Z POLFERRIES

Kopenhaga i jej okolice oraz Sztokholm z pobliskimi atrakcjami to główne kierunki oferowane przez Polferries w sezonie 2022. Przewoźnik opublikował propozycje pierwszych wycieczek do Skandynawii – część planowana jest już w maju, ale nie brakuje też propozycji wyjazdów organizowanych późnym latem i jesienią. Polferries oferuje długie, 18-godzinne rejsy po Bałtyku. Nocna pora oraz czas trwania podróży na linii Gdańsk-Nynashamn są bardzo cenione przez pasażerów. Armator zapewnia dobrą zabawę i rozrywkę, bogactwo smaków w restauracjach oraz odpoczynek i relaks na pokładach swoich promów. Polferries aktualizuje ofertę wycieczek na stronie internetowej.

 WPROWADZENIE DODATKU PALIWOWEGO

Z uwagi na sytuację na międzynarodowych rynkach paliw, Polska Żegluga Bałtycka S.A. podjęła decyzję o wprowadzeniu dodatku paliwowego od dnia 1 kwietnia 2022. Obecnie obowiązujący dodatek ekologiczny zostanie połączonym z dodatkiem paliwowym i będzie wynosił: na linii Świnoujście – Ystad 5% od wartości biletu; na linii Gdańsk – Nynäshamn 9% od wartości biletu.

POLFERRIES to polski armator promowy, oferujący usługi przewozowe od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią na trasach Gdańsk-Nynashamn oraz Świnoujście-Ystad. Co roku pokłady promów Polferries zapełniają się setkami tysięcy pasażerów. Firma oferuje przewóz osób, samochodów ciężarowych i osobowych, organizację konferencji i eventów firmowych na morzu, posiada też ofertę rejsów turystycznych. Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A.: Andrzej Madejski – Prezes Zarządu; Andrzej Pilarski – Członek Zarządu – poinformował Michał Arciszewski – Rzecznik Prasowy PŻB.

Na Bałtyku zaczyna się sezon wycieczkowy. Do polskich portów będzie zawijać coraz więcej olbrzymich statków pasażerskich. Tak będzie latem. Tuż przed jesienią żegluga na Bałtyku otrzyma kolejny impuls rozwojowy. Pod koniec lata, 17 września ma być oddany do użytku budowany teraz, polski kanał żeglugowy w poprzek Mierzei Wiślanej, w rejonie osiedla Nowy Świat, gmina Sztutowo. Zostanie otwarta droga wodna bezpośrednio z Bałtyku do Portu Morskiego w Elblągu.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *