Polsat SuperHit Festiwal wraca do Sopotu w doskonałym stylu! Pierwszy po lockdownie wielki telewizyjny festiwal w Operze Leśnej! Na żywo 25 i 26 czerwca w Polsacie! Obchodzimy 60-lecie festiwali i 120-lecie nadania praw miejskich Sopotowi

Fot. Kazimierz Netka.

Gwiazdy znowu zabłyszczą w Perle Bałtyku, pod drzewami

Źródło ilustracji: Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Każdego roku, w ostatni weekend maja, Polsat SuperHit Festiwal tradycyjnie otwierał letni sezon muzyczny. W tym roku niemal do samego końca nie było wiadomo, jakie będą obowiązywać obostrzenia. Z tego powodu pierwotny termin 4-6 czerwca został zmieniony. Ale udało się – Polsat SuperHit Festiwal powraca! I będzie pierwszym sopockim telewizyjnym festiwalem w Polsce! O szczegółach poinformowała nas Monika Ostrowska – Rzecznik Prasowy, Kierownik Działu Promocji i Komunikacji Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART \ Opera Leśna:

Polsat SuperHit Festiwal 2021 powstaje we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART, za współorganizację odpowiada AlberT-ART. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

To będzie szalony weekend, na który czeka cała Polska! Specjalnie dla widzów Polsatu
i sopockiej publiczności w Operze Leśnej znów zaśpiewają najpopularniejsi polscy artyści,
a kabarety zaprezentują swoje najśmieszniejsze skecze! Na jednej scenie: sanah, Beata Kozidrak i Bajm, Kayah, Viki Gabor, Doda, Paweł Domagała, Andrzej Piaseczny, Sławomir, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, IRA, Enej, Kortez, Pectus, Golec uOrkiestra, Gromee. Wśród gwiazd kabaretu między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret
Ani Mru Mru, Kabaret Smile, Piotr Bałtroczyk i Jerzy Kryszak. To właśnie oni, na żywo, z Sopotu zapewnią dwa wieczory pełne energetycznej muzyki, niezapomnianych emocji oraz solidną porcję zdrowego, dobrego humoru!

Fot. Kazimierz Netka

Polsat SuperHit Festiwal – na żywo 25 i 26 czerwca w Polsacie, prosto z Sopotu!

– Do ostatniej chwili nie było pewności, czy będziemy mogli wrócić po tej wymuszonej pandemią przerwie do Opery Leśnej. Tęsknili za festiwalem widzowie Polsatu oraz artyści. I udało się. Pierwszego dnia usłyszymy artystkę, do której niewątpliwie należy ten rok, czyli Beatę Kozidrak wraz z Bajmem, którzy wykonają największe hity zespołu i przeboje z solowych płyt Beaty. A potem proponujemy Sopocki Hit Kabaretowy z udziałem najlepszych kabaretów takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak a całość poprowadzi Piotr Bałtroczyk. To artyści, którzy gwarantują ogromną dawkę, jakże potrzebnego nam w czasie pandemii, humoru. Drugi dzień to wyłącznie przeboje tych, którzy zdobywali na tej scenie Bursztynowe Słowiki, sprzedali najwięcej płyt oraz których utwory były najczęściej grane w radiu. Wystąpią także gwiazdy, które ze względu na 60. rocznicę sopockich festiwali mają z tym miejscem specjalne wspomnienia. Udało nam się zaprosić na festiwal naprawdę elektryzujących publiczność artystów: sanah, Pawła Domagałę, Viki Gabor, Kayah, Andrzeja Piasecznego, Korteza i wiele, wiele innych muzycznych gwiazd. Zapewniam państwa, że zgromadzenie tylu znakomitych muzyków nie było łatwe – po półtorarocznej przerwie worek z koncertami wprost się rozsypał zdradza kulisy Festiwalu Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Polsatu.

– Cieszę się, że Opera Leśna znowu wypełni się ludźmimówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.Tym bardziej, że w tym roku świętujemy 120-lecie miasta oraz 60-lecie sopockich festiwali! Opera Leśna ma bogatą historię festiwalową i jest niezwykle lubiana przez widzów. Artyści, mieszkańcy i nasi goście – wszyscy długo czekaliśmy na prawdziwe spotkanie, a nie tylko na kulturę online. Polsat to sprawdzony partner dobrych wydarzeń, nasza współpraca przy organizacji festiwalu trwa od 2003 roku i jestem przekonany, że jeszcze wiele lat wspólnych przedsięwzięć przed nami. Z radością zapraszam do Sopotu!

Polsat SuperHit Festiwal 2021 powstaje we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART, za współorganizację odpowiada AlberT-ART. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Program Polsat SuperHit Festiwal 2021 – kogo zobaczymy na sopockiej scenie

Piątek, 25 czerwca

Płynie w nas gorąca krew” – koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm

Sopocki Hit Kabaretowy pod hasłem „Śmiech to zdrowie!” – a w nim: Kabaret Moralnego Niepokoju; Kabaret Młodych Panów; Jerzy Kryszak; Ani Mru Mru; Kabaret Smile; Kabaret Kałasznikoff; Kabaret Czesuaf; Grupa MoCarta.

Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a o oprawę muzyczną zadba Torres Brothers.

Sobota, 26 czerwca

Enej – „10. lat od wygranej w Must Be The Music”

Koncert „Najlepsi z Najlepszych” – a w nim: sanah; Sławomir; Michał Szpak; Doda; Pectus; Andrzej Piaseczny; Paweł Domagała; Golec uOrkiestra; Gromee; Viki Gabor; Kayah; IRA; Kortez; Justyna Steczkowska.

Fot. Kazimierz Netka

Sprzedaż biletów i organizacja Festiwalu

Do sprzedaży trafi 50% miejsc z puli biletów ogólnie dostępnych w Operze Leśnej zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, a także dodatkowe miejsca dla osób zaszczepionych (posiadających odpowiedni dokument potwierdzający szczepienie). Weryfikacja osób zaszczepionych będzie się odbywać przed wejściem do Opery Leśnej, na podstawie obowiązującego zaświadczenia w formie wydruku lub aktywnego kodu QR w aplikacji mobilnej. W trakcie trwania Festiwalu zostaną zachowane wszystkie wymagane zabezpieczenia zgodnie z wydanym rozporządzeniem. Uwaga! Osoby posiadające wcześniej zakupione bilety, będą miały możliwość wyboru nowych miejsc przed oficjalnym startem sprzedażypoinformowała Monika Ostrowska – Rzecznik Prasowy, Kierownik Działu Promocji i Komunikacji Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART \ Opera Leśna.

Opera Leśna w Sopocie uznawana jest za jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie. Jej historia sięga 1909 roku. W latach międzywojennych i podczas II wojny światowej w Operze Leśnej w Sopocie najczęściej wystawiano utwory Ryszarda Wagnera.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki odbył się w Trójmieście po raz pierwszy w 1961 roku, w sierpniu. Najpierw – w nieistniejącej już (spłonęła w listopadzie 1994 roku) Hali Stoczni Gdańskiej. Hala Sportowo-Widowiskowa Stoczni Gdańskiej była rezerwowym (w razie niepogody) miejscem imprez planowanych w Operze Leśnej. W Sopocie festiwale te organizowane są od 1964 roku – gdy nad Operą Leśną rozpięto dach.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *