Polski Dzień Bezrobocia. Jakie ono było na krótko przed pandemią koronawirusa – przedstawia Urząd Statystyczny w Gdańsku. Czy światowa epidemia COVID-19 wpłynie znacząco na rynek pracy – przekonamy się za kilka miesięcy. Zmiany na gorsze już widać wyraźnie

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku

16 lat temu w Pomorskiem było około 200 000 bezrobotnych. Na koniec ubiegłego roku – prawie 5 razy mniej

Dotychczas, największe bezrobocie w Polsce zaistniało w 2004 roku. Wtedy bez pracy było np. w Pomorskiem około 200 000 osób. Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej (co nastąpiło 1 maja 2004 roku) sytuacja na rynku zatrudnienia zaczęła się poprawiać.

O tym, jakie istniały potrzeby w zakresie poszukiwania pracy i zapotrzebowania na fachowców w województwie pomorskim na koniec 2019 roku, świadczą dane Urzędu Pracy w Gdańsku. Informacje na ten temat przekazała nam Małgorzata Miryn – Specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku, przesyłając infografikę związaną z wydarzeniem: „11 kwietnia Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem”.

Warto pamiętać, że dane z końca ubiegłego roku, to zarejestrowanie sytuacji na rynku pracy tuż przed pandemią koronawirusa na świecie, w tym w Polsce. Oto owe wiadomości, przedstawione w postaci liczb i wykresów:

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *