(Odwołane) Polskie Panie na pomorskim Olimpie. Czas Kobiet podczas „Rozmów na szczycie”. Głównym organizatorem tego forum jest Stowarzyszenie „Pracodawcy Pomorza”

Fot. Kazimierz Netka.

Spojrzenie na nową erę w dziejach Polski

Stowarzyszenie Pracodawcy Pomorza zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Rozmowy na szczycie”. Tym razem, 27 listopada 2023 roku, odbędzie się ono w odsłonie tematycznej zatytułowanej „Czas Kobiet”. Miejsce: Olivia Centre, 34. piętro wieżowca Olivia Star – poinformował Maciej Michniewski – specjalista ds. komunikacji Stowarzyszenia Pracodawcy Pomorza.

Do udziału w tegorocznej odsłonie – cieszącego się dużą popularnością cyklu aeropagów dotykających tematycznie płaszczyzn społecznych, gospodarczych i politycznych – zostali zaproszeni:

– Prof. Witold Orłowski – wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska, który wykładem pt. „Polska-Europa-Świat” dokona wprowadzenia do debaty.

– Magdalena Rigamonti – dziennikarka prasowa, radiowa i autorka książek. Związana z portalem Onet.pl. Wcześniej pracowała m.in. w gazetach „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Polska The Times”, w tygodnikach „Newsweek Polska” i „Wprost” oraz w radiach Tok FM i Polskim Radio24, członkini rady Press Club Polska. Red. Magdalena Rigamonti będzie moderowała debatę.

– Barbara Nowacka – Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska. Działaczka ruchów lewicowych, społecznych i kobiecych. Przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, posłanka na Sejm IX i X kadencji z okręgu gdyńsko-słupskiego. Dwukrotnie przewodniczyła Obywatelskiemu Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” liberalizującej ustawę antyaborcyjną. W 2016 roku znalazła się na corocznej liście FP Top 100 Global Thinkers czasopisma „Foreign Policy”.

– Joanna Mucha – Klub Parlamentarny Trzecia Droga. Jest wykładowczynią na SWPS i w Collegium Civitas. Pełniła funkcję sekretarza Zespołu ds. Konwencji Bioetycznej. W latach 2012-2013 pełniła funkcję ministry sportu i turystyki. Posłanka na Sejm RP VI, VII, VIII, IX i X kadencji. Członkini Sejmowych Komisji: Zdrowia, Finansów Publicznych, Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Ochrony Środowiska oraz Ustawodawczej. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku uzyskała reelekcję z ramienia Koalicyjnego Komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL. Jest Wiceprzewodniczącą partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Katarzyna Kotula – Klub Parlamentarny Nowa Lewica. Była zaangażowana w tworzenie partii Wiosna Roberta Biedronia. W 2019 r. została wybrana do Sejmu IX kadencji, wiceprzewodnicząca Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz członkini Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W 2021 r. po rozwiązaniu Wiosny, została członkinią Nowej Lewicy. W tegorocznych (2023 r.) wyborach parlamentarnych z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia Nowej Lewicy. Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Reprodukcyjnych oraz członkini Komisji ds. Polityki Społecznej i Rodziny i podkomisji stałej ds. Rodziny.

– Dorota Arciszewska-Mielewczyk – Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość. Od 2004 roku Poseł na Sejm RP III, IV, VII i VIII kadencji (1997-2005 z list AWS i KO, 2011-2019 z list PiS), Senator RP VI i VII kadencji (2005-2011). Przewodnicząca komisji Gospodarki Morskiej, wiceprzewodnicząca komisji emigracji i łączności z Polakami za granicą, komisji spraw zagranicznych i wielu innych. Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP na Konferencję Parlamentarną Morza Bałtyckiego w latach 2005-2007 i 2015-2019, Przewodnicząca grupy polsko-japońskiej, W tegorocznych (2023 r.) wyborach parlamentarnych powróciła do niższej izby parlamentu, uzyskując mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – poinformowali w zaproszeniu Tomasz Limon – Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza oraz dr Zbigniew Canowiecki – Prezydent Pracodawców Pomorza.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *