Pomorskie. Dzieci ze Starego Pola zdobyły najwięcej nagród w konkursie plastycznym pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”.

Na zdjęciu: Wystawa nagrodzonych prac artystycznych w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Fot. Kazimierz Netka.

Dzieci, zadbajcie o swe bezpieczne wakacje!

Po raz kolejny dzieci z terenów wiejskich województwa pomorskiego mogły w sposób artystyczny wyrazić swe obawy, związane z wypadkami w rolnictwie. Pokazanie swych spostrzeżeń i zdobywanie nagród umożliwia im konkurs pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”. Uhonorowanie laureatów odbyło się w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.
Fot. Kazimierz Netka.

Ta artystyczna rywalizacja organizowana jest przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku, przy udziale następujących partnerów: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku, Pomorskie Kuratorium Oświaty, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Gdański Ogród Zoologiczny.
Fot. Kazimierz Netka.

W bieżącym roku – jak poinformował podczas uroczystości Aleksander Zając – nadinspektor w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku – na finał konkursu nadesłano 308 prac z 47 gmin województwa pomorskiego. To potwierdzenie, że poprzez zabawę można uczyć dzieci prawidłowych postaw, wspomagając wiedzą i tym samym ostrzegać najmłodszych przed zagrożeniami.

Fot. Kazimierz Netka.

Konkurs ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, pomagającym podczas żniw w pracach na polu i w obejściu. Celem rywalizacji jest wpojenie dzieciom nawyków nielekceważenia zagrożeń, które przecież mogą być przyczynami tragedii.

Fot. Kazimierz Netka.

W Kategorii: uczniów klas I – III szkół podstawowych I miejsce zdobył Hubert Wałachowski ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Wśród kategorii klas IV – VI szkół podstawowych najlepszą okazała się Dorota Szwertfeger ze Szkoły Podstawowej w Szarłacie. W kategorii młodzieży gimnazjalnej zwyciężyła Agata Brzoskowska z Gimnazjum w Kokoszkowach.
Najwięcej nagród przyznano reprezentacji Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Oprócz gratulacji, nagród i wyróżnień dzieciom życzono przyjemnych i bezwypadkowych wakacji.

Fot. Kazimierz Netka.

– Nikt tak dobrze nie zadba o wasze bezpieczeństwo jak wy sami – powiedział dzieciom Piotr Prokopowicz – zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku.
Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *