#Pomorzesięszczepi – Szczepibus Wojewódzki wyruszy w trasę już 15 sierpnia! To inicjatywa Wojewody Pomorskiego i Miasta Gdynia. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z zabiegów w tym pojeździe, czuwać będzie Policja

Źródło ilustracji: Pomorski Urząd Wojewódzki.

Inauguracja akcji: w Kościerzynie, przed pomnikiem Józefa Wybickiego

Specjalny autobus – Szczepibus Wojewódzki dotrze do gmin, w których odsetek osób zaszczepionych jest niski oraz tam gdzie nie ma punktów szczepień i mieszkańcy mogą mieć do nich utrudniony dostęp. To inicjatywa Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha we współpracy z Miastem Gdynia – zapewniającym flotę dla akcji – poinformował Marcin Tymiński z Biura Prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Autobus profesjonalnie wyposażono pod względem wymogów sanitarnych, jak i bezpieczeństwa personelu szczepiącego oraz osób przyjmujących wakcynę – szczepionkę (dostępna będzie Johnson&Johnson oraz Pfizer). W autobusie personel medyczny (pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku – zespół medyczny UCK, który będzie realizował szczepienia (do tej pory wykonał blisko 300 tys. szczepień!) odpowie na wszystkie pytania związane ze szczepieniami.

W wybranych miejscach będzie także możliwość uczestnictwa w spisie powszechnym.

Bezpieczeństwo realizacji szczepień w każdym miejscu zapewnią funkcjonariusze Policji.

Akcja inauguracyjna Szczepibusu Wojewódzkiego z udziałem Wojewody Pomorskiego, przedstawiciela Miasta Gdynia i Kościerzyny odbędzie się w niedzielę, 15 sierpnia 2021 r. o godz. 12:00 przed pomnikiem Józefa Wybickiego przy ul. Wojska Polskiego w Kościerzynie. Po inauguracji autobus przemieści się do Chmielna (112 gmina w województwie jeśli chodzi o poziom szczepień), gdzie w godz. 14:00 – 19:00 odbędzie się akcja szczepień.

Wszelkie informacje dotyczące akcji – w tym harmonogram znajdą się na stronie www.pomorzesieszczepi.pl (strona będzie dostępna od niedzieli, 15 sierpnia) oraz na bieżąco pojawią się w mediach społecznościowych PUW w Gdańsku – https://www.facebook.com/PUWGdansk i stronie internetowej – www.gdansk.uw.gov.pl – wynika z informacji, które przekazał nam Marcin Tymiński z Biura Prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Chcesz wiedzieć, jak przebiegają szczepienia mieszkańców w gminach? Sprawdź aktualny ranking na stronioe internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/ranking .

Gminy, które wykażą się największym przyrostem szczepień w okresie od 1 sierpnia do 31 października br., otrzymają nagrody finansowe, ufundowane przez rząd. Więcej wiadomości na ten temat znajduje się pod adresem: https://www.gdansk.uw.gov.pl/5460-rosnaca-odpornosc-nowy-konkurs-dla-gmin .

Kazimier Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *