„Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” – pierwsza w Gdańsku wystawa prac twórczyń, działających w projekcie Polish Women Photographers. W dniach 17 – 30 kwietnia br. będzie gościć w progach Oliwskiego Ratusza Kultury

Źródło ilustracji: polishwomenphotographers.com .

Laureatki Word Press Foto i debiutujące twórczynie

Wystawa „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” jest projektem otwierającym drogę do szerszej prezentacji dorobku fotografujących kobiet i zbiorem wielu niezwykłych, wzruszających, trudnych tematycznie i pięknych prac – poinformował nas prof. Jarosław Czochański zapraszając na wernisaż:

Wystawa przyjeżdża do Gdańska z Warszawy, gdzie obecnie jest prezentowana i pierwszy raz w Polsce przedstawia dorobek wyłącznie kobiecy – od znanych i uznanych fotografek – m.in. laureatek Word Press Foto, po nieznane i debiutujące twórczynie (w tym z Trójmiasta).

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 18. w Oliwskim Ratuszu Kultury, w Gdańsku przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 (wejście na tyłach budynku).

Bliższe dane i informacje o wystawie: https://www.ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=1026 .

Na wernisażu będą obecne uznane polskie fotografki Anna Bedyńska i Małgorzata Wakuluk – inicjatorki i koordynatorki projektu, będzie to jedyna okazja do porozmawiania z nimi.

Strona organizacji – Home – POLISH WOMEN PHOTOGRAPHERS . Informacje o projekcie: Polish Women Photographers | Warsaw | Facebook – poinformował prof. Jarosław Czochański.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *