Skoki o tyczce. Na Molo – w Sopocie; Na Wyspie – w Bydgoszczy

Justyna Śmietanka i Piotr Lisek wygrali 3 czerwca 2016 w Sopocie 29. zawody Tyczka na Molo. Zawodniczka AZS AWF Warszawa skoczyła 4,30, a reprezentant OSoT Szczecin pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,55 m.

Fot. Włodzimierz Amerski 091

Wśród ośmiu zawodniczek najlepszą okazała się Justyna Śmietanka, która wygrała dogrywkę z Brytyjką Sally Peake – obie uzyskały po 4,30 m. Trzecie miejsce zajęła Kamila Przybyła (CWZS Zawisza Bydgoszcz), która skoczyła o 10 cm mniej.

Fot. Włodzimierz Amerski 076Puchary i wiązanki kwiatów wręczyli osławiona tyczkarka z Sopotu Anna Rogowska i europoseł Janusz Lewandowski, również zamieszkały na stałe w Sopocie.

Fot. Włodzimierz Amerski 070

W męskim konkursie wystąpiło 10 tyczkarzy, a z czołowych polskich reprezentantów na starcie zabrakło jedynie Pawła Wojciechowskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Fot. Włodzimierz Amerski 267

Rezultat 5,55 m uzyskało trzech zawodników; poza Liskiem tyle samo skoczyli również Łotysz Mareks Arents i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Po odebraniu pucharów i kwiatów wspólne pamiątkowe zdjęcie ze zwycięską trójką zrobiła sobie słynna tyczkarka Anna Rogowska.

Fot. Włodzimierz Amerski 164

Robert Sobera (na powyższym zdjęciu) pokonał tę wysokość 5,55 m dopiero w trzeciej próbie, natomiast Lisek i Arents w pierwszej próbie.

Fot. Włodzimierz Amerski 213

O zwycięstwie Liska (na powyższym zdjęciu), brązowego medalisty mistrzostw świata z Pekinu w 2015 roku, zadecydowała pomyłka Łotysza.

Fot. Włodzimierz Amerski 130

To Łotysz miał więcej strąceń podczas wcześniejszych prób, co dało zwycięstwo Liskowi.

Fot. Włodzimierz Amerski 118

Z kolei utrwalony na powyższym zdjęciu Przemysław Czerwiński (OSoT Szczecin) i Karol Pawlik (CWZS Zawisza Bydgoszcz), podobnie jak Brytyjczyk Adam Hague i Fin Niko Koskinen nie zaliczyli żadnej wysokości, a zaczęli od 5,25 m.

Fot. Włodzimierz Amerski 273

– Nie oszukujmy się, 5,55 to nie jest dobry wynik. Wstydu z pewnością nie przynosi, ale w tych sprzyjających warunkach pogodowych powinniśmy skakać znacznie wyżej. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w Sopocie w tym samym gronie – powiedział po zawodach Piotr Lisek w rozmowie z red. Włodzimierzem Machnikowskim z Radia Gdańsk.

Z Sopotu tyczkarze pojechali do Bydgoszczy, gdzie w sobotę 4 czerwca wzięli udział w konkursie Tyczka na Wyspie. Na liście startowej tej imprezy jest Paweł Wojciechowski.

Wyniki 29. zawodów Tyczka na Molo Sopot 2016:

kobiety (startowało 7 zawodniczek)

1. Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa) 4,30
2. Sally Peake (Wielka Brytania) 4,30
3. Kamila Przybyła (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 4,20

mężczyźni (10)

1. Piotr Lisek (OSoT Szczecin) 5,55
2. Mareks Arents (Łotwa) 5,55
3. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5,55

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *