Spróbuj zarządzać gdańskim portem morskim.  Żeby to umożliwić, Port Gdańsk stworzył profesjonalną grę planszową. To pierwsza tego typu gra polskiego portu. Pomysł ma związek ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR – corporate social responsibility).

Źródło ilustracji: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Zagraj w gospodarkę morską w jednym z największych przedsiębiorstw nad Bałtykiem!

Kup, sprzedaj, przeładuj, zacumuj, stwórz relacje biznesowe – dzień jak co dzień w Porcie Gdańsk, a jednocześnie scenariusz gry planszowej. To jedna z niewielu profesjonalnych gier o tematyce portowej na rynku.

 

Źródło ilustracji: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Gra Portu Gdańsk – Na Fali Sukcesów – jest efektem półtorarocznej współpracy z uznanymi twórcami gier planszowych, występującymi pod szyldem Grupa MV Marcin Ropka, którzy wcześniej stworzyli takie gry jak Artefakty Obcych (4 wersje językowe, nakład 15 000 egz.), Polskie Smaki (2 wersje językowe, nakład 2 000 egz.) czy Twoja Kolej (3 wersje językowe, nakład 3 000 egz.) Do niedawna na rynku gier planszowych funkcjonowała jedna znacząca w kręgach graczy planszówkowych gra o tematyce portowej – Le Havre, dzieła znanego i szanowanego Uve Rosenberga – poinformowała nas Agata Kupracz – rzecznik prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, w komunikacie cytując także wypowiedzi:

 – Nasza gra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już w  fazie przeprowadzania testów podczas różnego rodzaju konwentów i spotkań poświęconych grom planszowym. Nie dziwi to o tyle, że wśród gier o tematyce morskiej na rynku światowym jest raptem jedna tego typu gra. Nasza gra trafi nie tylko do naszych pracowników, ale także do kontrahentów Portu Gdańsk na całym świecie. Wydajemy ją w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i chińskiej – tłumaczy Patryk Felmet, Dyrektor Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

 Celem stworzenia gry Portu Gdańsk jest przede wszystkim edukacja i zwiększanie świadomości na temat funkcjonowania jednego z najważniejszych przedsiębiorstw polskiej gospodarki. Powstawała przy współpracy i według wytycznych pracowników Portu. Scenariusz, oprawa graficzna oraz wszystkie pozostałe elementy są unikatowe – powstały na zamówienie Portu Gdańsk i nie bazują na żadnych innych planszówkach.

 – Uważamy, że najlepszą metodą nauki jest zabawa, a szerzenie wiedzy na temat jednego z największych portów na Bałtyku ma dla nas ogromne znaczenie. Port Gdańsk prowadzi zintensyfikowane działania CSR-owe. Znajdujemy się w gronie największych pracodawców na Pomorzu, nasza działalność ma wpływ na Gdańsk, region i cały kraj, dlatego tak ważna jest dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu – tłumaczy Barbara Kaczmarek, specjalistka ds. CSR w ZMPG i inicjatorka pomysłu. W najbliższym czasie gra trafi także do sprzedaży.

 Twórcy gry przeprowadzili wiele testów w ponad 40 grupach – wewnętrznych i zewnętrznych. W Port Gdańsk grano podczas Pyrkonu 2018, cotygodniowych spotkania grupy TnT w Krakowie, w czasie Planszówek w Spodku, Falkonu 2018 czy Gradakonu.

 – Czy jesteś z Gdańska, Sopotu, Gdyni czy też z Krakowa bądź Wąchocka – nieważne! Port Gdańsk to świetna gra, która spodoba się zarówno tym, dla których będzie to pierwsza styczność ze współczesnymi planszówkami, jak i tym, dla których jest to kolejny tytuł w planszówkowej kolekcji. Naprawdę ją polecam – mówi Łukasz Stanczewski, bloger zajmujący się grami planszowymi.

 

Źródło ilustracji: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Gra Portu Gdańsk miała swoją inaugurację podczas tegorocznych Planszówek na PGE Narodowym. Jako pierwszy koncepcję gry i swoje wrażenia po rozgrywce przedstawił portal Grasowanie.euhttps://grasowanie.eu/port-gdansk-pierwsze-wrazenia/?fbclid=IwAR1AcxEDqiN3M_V4jNu5eZVfIZ2WXFt6ZA1XK0djkdh0TqPLJcSgeifgKzY#wynika z informacji, które przekazła nam – poinformowała nas Agata Kupracz – rzecznik prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *