Światowy koncern Wipro wzmacnia polską gospodarkę

Globalna firma Wipro zapowiada swój rozwój na pomorskim rynku biznesowym

W Gdańsku zatrudni w 2016 roku 200 osób, a w całej Polsce na koniec 2017 roku da pracę 1000 osobom.

Znaczący wzrost zatrudnienia, założenie akademii, rozszerzenie zakresu usług – takie są cele działania globalnej firmy Wipro w Gdańsku. Ta grupa kapitałowa, pochodzenia hinduskiego, na całym świecie zatrudnia około 160 tysięcy osób, świadcząc usługi w zakresie obsługi biznesu oraz w technologiach informacyjnych. W Polsce jest od 2008 roku; wtedy otwarto biuro Wipro we Wrocławiu. Następnie powstała placówka tej firmy w Warszawie – w 2010 roku, potem w Dąbrowie Górniczej. W Gdańsku Wipro zagościło w maju 2014 roku.

SDC11009Na zdjęciu: Konferencja prasowa w Gdańsku.Od lewej: Jacek Fijałkowski – główny dyrektor Krajowego Biura Wipro IT Services Poland; Aleksandra Peszek – dyrektor HR Wipro na Polskę. Fot. Kazimierz Netka.

Teraz koncern Wipro zapowiada znaczące zwiększenie zatrudnienia. Prezes Jacek Fijałkowski – główny dyrektor Krajowego Biura Wipro IT Services Poland zapowiedział, że w bieżącym roku w Gdańsku firma ta stworzy około 200 miejsc pracy. Ponadto, powstanie akademia, w której pracownicy Wipro będą mogli zdobywać dodatkowa wiedzę, podwyższać swe kwalifikacje. Informacje te pan dyrektor podał podczas uroczystości otwarcia nowej inwestycji Wipro w Gdańsku – zainicjowania działalności w zespole biurowców Alchemia w Gdańsku Przymorzu.

SDC11051Na zdjęciu: Ceremonia otwarcia siedziby Wipro, w biurowcu naprzeciwko Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Grunwaldzkiej  w Gdańsku Przymorzu. Fot. Kazimierz Netka.

Wipro IT Services Poland jest częścią globalnego koncernu Wipro Ltd. świadczącego usługi z zakresu nowych technologii informatycznych, usług biznesowych oraz konsultingu. Zatrudnia na 6 kontynentach 160 000 pracowników, którzy obsługują ponad 1000 klientów, w tym blisko 100 z 500 największych firm na świecie. Firma osiągnęła w 2015 roku przychody w wysokości 7,5 miliarda dolarów. Na polskim rynku jest od 2008 roku. Obecnie prowadzi działalność w 2 własnych centrach: w Gdańsku i w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce, w centrach swoich klientów. Wipro postrzega Polskę jako strategiczną lokalizację dla rozwoju swojej działalności w regionie.

SDC11030Na zdjęciu: Uczestnicy uroczystości otwarcia biura Wipro w Gdańsku. Fot. Kazimierz Netka.

Wipro prowadzi działalność w 2 własnych centrach: w Gdańsku i w Warszawie oraz w kilku innych miastach w Polsce w centrach swoich klientów. Ma na swoim koncie osiągnięcia w dziedzinie umożliwiania rozwoju kompetencji i kariery zawodowej, zarówno absolwentom, jak i profesjonalistom. Działalność Wipro w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i w roku 2015 zatrudnienie w firmie wzrosło o ponad 100%. Tak duży wzrost możliwy jest dzięki pozyskiwaniu nowych projektów, które lokowane są w centrach Wipro w Polsce. Otwiera to duże możliwości rozwoju kariery dla obecnych i przyszłych pracowników.

SDC11031Na zdjęciu: Uczestnicy uroczystości otwarcia biura Wipro w Gdańsku. Fot. Kazimierz Netka.

Stan zatrudnienia w biurze w Gdańsku, w styczniu 2015 roku wynosił 75 osób. Rok później – już 150 osób. Plany rekrutacyjne Wipro w Gdańsku na 2016 rok przewidują stworzenie nowych miejsc zatrudnienia dla około200 osób. Więcej wiadomości jest na stronie: http://wiprogdansk.pl/ .

Powierzchnia biurowa nowej inwestycji w styczniu 2016 roku wynosiła 2500 metrów kwadratowych. Planowane jest powiększenie na koniec 2016 r. o kolejne 2500 m. kw.

SDC11099Na zdjęciu: Finał zawarcia kontraktu z miastem Gdańsk. Od lewej:Jacek Fijałkowski – główny dyrektor Krajowego Biura Wipro IT Services Poland; Andrzej Bojanowski – zastępca prezydenta Gdańska. Fot. Kazimierz Netka.

W Gdańsku Wipro zajmuje się m.in. obsługą procesów biznesowych (Finance and Accounting, Web Publishing) oraz świadczy różne usługi IT – w 18 językach europejskich. Kadrę zarządzającą tworzą: Jacek Fijałkowski – dyrektor zarządzający na Polskę oraz Aleksandra Peszek – dyrektor HR (human resources – zasobów ludzkich, czyli do spraw kadr; zatrudnienia) na Polskę.

W gdańskim oddziale Wipro największe szanse na zatrudnienie mają specjaliści z zakresu księgowości i finansów, specjaliści IT, obsługi klienta oraz inne osoby znające języki obce i chcące zdobyć nowe kwalifikacje lub kompetencje zawodowe. Prowadzimy procesy rekrutacyjne na wszystkich szczeblach organizacji od stanowisk dla absolwentów do kierowniczych – powiedziała Aleksandra Peszek – dyrektor Wipro ds. HR na Polskę.

Jacek Fijałkowski – główny dyrektor WIPRO Poland oraz Andrzej Bojanowski – zastępca prezydenta Gdańska podpisali kontrakt, dotyczący wspierania firmy przez miasto. Swe poparcie zapowiedział także, w imieniu władz regionalnych, Ryszard Świlski – wicemarszałek województwa pomorskiego.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *