Święto Pracy, 1 maja. O godzinie 12, jednostki pływające, instytucje związane z gospodarką morską, użyciem sygnału dźwiękowego podziękują wszystkim osobom ciężko pracującym w czasie pandemii  i walczącym o życie pacjentów. Liczbowe informacje na temat rynku pracy przygotował Urząd Statystyczny w Gdańsku

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku

Ponad 50 000 statków na całym świecie włączy syreny okrętowe

1 maja 2020 obchodzimy Światowy Dzień Pracy. Podziękujmy wszystkim osobom, które ciężko pracują w czasie pandemii za ich heroiczną walkę o życie pacjentów, narażanie swojego zdrowia i życia ratując osoby z koronawirusem, aby pozostali mogli bezpiecznie zostać w domu – apeluje Dział Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.

W związku z akcją zainicjowaną przez Międzynarodową Izbę Żeglugi (ICS) organizowana będzie akcja wsparcia i podziękowań Służbom Medycznym, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej za ich ciężką pracę w czasie pandemii COVID-19.

O godzinie 12.00 w piątek wszelkie jednostki pływające, instytucje związane z gospodarką morską, spółki działające na terenie portu zachęcane są do wsparcia akcji i użycie sygnału dźwiękowego.

Jednostka SAR „Kapitan Poinc” zaprezentuje swoje skrzydła motyla, które będzie można zaobserwować przy Molo Południowym.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Morski w Gdyni, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), Uniwersytet Morski, Akademia Marynarki Wojennej, im. Bohaterów Westerplatte, Kapitanat Portu, Statek-Muzeum „Dar Pomorza” Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Dragon, Portowa Straż Pożarna, Katamaran „Agat”

Dołączmy się do tej akcji! Wyjdź na balkon, zrób hałas, nagraj to, oznacz #dziękujemy i wyślij do nas! – zachęca Dział Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.

W piątek, 1 maja o godz. 12.00, Stena Line dołączy do ponad 50 000 statków handlowych na całym świecie, włączając syreny okrętowe w uznaniu wkładu, jaki przemysł żeglugowy wnosi w utrzymanie ciągłości dostaw dla społeczeństwa w czasach pandemii. Do akcji włączy się także Port Gdynia oraz liczne statki w polskich portach.

1 maja, w południe, na wszystkich przebywających aktualnie w porcie statkach Stena Line zostaną włączone syreny okrętowe w hołdzie dla pracy marynarzy na całym świecie. To szczególne uhonorowanie ponad 1,6 mln mężczyzn i kobiet, którzy podczas pandemii zapewniają ciągłość dostaw oraz sprawne działanie międzynarodowych szlaków morskich – wynika z informacji, które przekazała nam Joanna Włodarek – lifestyle PR senior account executive public relations department w spółce Konkret PR. Oto ciąg dalszy:

– Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej. Nasze promy transportują zarówno leki i sprzęt dla służby zdrowia, żywność na półki sklepowe, jak też części zamienne oraz surowce dla przemysłu. Nie byłoby to możliwe bez pracowników na naszych statkach i w portach, dlatego chcemy podkreślić tak ważną w dzisiejszych, pełnych wyzwań czasach, rolę marynarzy, załóg statków i pracowników portowych. – mówi Erik Lewenhaupt, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Stena Line.

Stena Line obsługuje 30 promów na 18 trasach w całej Europie, wspierając społeczności i utrzymując ważne linie zaopatrzenia 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przez cały okres pandemii.

 Inicjatywa została podjęta we współpracy z Międzynarodową Izbą Żeglugi i resztą światowej floty handlowej w celu nagłośnienia i oddania hołdu ponad 1,6 milionom marynarzy oraz pracowników portów, którzy dbają o to, by transport morski zachował niezbędną ciągłość w okresie pandemii COVID-19 – poinformowała Joanna Włodarek – lifestyle PR senior account executive public relations department w spółce Konkret PR.

Tegoroczne święto pracy to również 16. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Ilu z nas nie ma zatrudnienia? Informacje te, odnoszące się do województwa pomorskiego, przygotował Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Ustalenia Urzędu Statystycznego w Gdańsku, dotyczące rynku pracy w Pomorskiem, to zapis na stan sprzed pandemii. Jak będzie za pół roku? Za rok? Rekord bezrobocia w Pomorskiem był w 2004 roku. Wówczas, bezpośrednio przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, bez zajęcia było około 200 000 mieszkańców województwa pomorskiego.

Szczegóły, dotyczące stanu z roku 2019, zawiera infografika pt. „1 maja Międzynarodowe Święto Pracy. Dane dla województwa pomorskiego”, którą przekazała nam Małgorzata Miryn – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku:

Źródło infografiki: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *